Belka ustąpił ze stanowiska w MFW
2010-05-27 19:49 aktualizacja: 2010-05-27 19:49
Marek Belka nie jest już dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego - poinformowała w czwartek rzeczniczka MFW.
"Pan Belka ustąpił już ze stanowiska dyrektora Departamentu Europejskiego w związku z kandydowaniem na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Od dziś nie podejmuje już decyzji w MFW" - powiedziała PAP rzeczniczka Simonetta Nardin.
Wcześniej tego dnia rzeczniczka funduszu zapowiedziała w komunikacie, że w związku z tym, że Belka zgodził się kandydować na szefa NBP, "zgodnie z procedurami MFW, ustąpi natychmiast z funkcji dyrektora Departamentu Europejskiego".
Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski poinformował w czwartek, że Marek Belka jest kandydatem na szefa Narodowego Banku Polskiego. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 9 -11 czerwca, jego kandydatura ma być głosowana. 9 czerwca kandydaturę Belki ma rozpatrzyć sejmowa komisja finansów.
Tomasz Zalewski (PAP)
Komentarze
Wiadomości dnia na www.pb.pl
Polecamy
więcej indeksy, spółki, fundusze, surowce, waluty…
więcej indeksy, spółki, fundusze, surowce, waluty…
więcej indeksy, spółki, fundusze, surowce, waluty…

drukuj












