pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Chiński milioner kupił najdroższego psa świata

KUP LICENCJĘ
DI, dailymail.co.uk
Pin It email print

- Mówi się, że nie można kupić miłości, ale można dostać za pieniądze najlepszego przyjaciela człowieka – pisze „Daily Mail”. Najdroższego psa świata sprzedano za 1,5 mln USD.

 

Notowania

dolar


Czerwony mastif tybetański to niezwykle rzadka rasa psów. Na jednego z nich potentat przemysłu węglowego z północnych Chin wydał ostatnio równowartość 1,5 mln USD.


Pies ma 11 miesięcy. Hodowca przekonuje, że to niezwykły okaz, a nad jego wychowaniem i żywieniem pracował cały sztab ludzi. Niektóre „psiaki” tej rasy ważą nawet 130 kg.


Dla Chińczyków mastif tybetański to święte zwierzę, które obdarza dom właściciela błogosławieństwem i dobrobytem. W Państwie Środka stało się niedawno symbolem luksusu i wysokiej pozycji społecznej, jak biżuteria czy drogie samochody. Panuje też przekonanie, że rasa wywodzi się od wilków żyjących 58 tys. lat temu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu