pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Giełda w Stambule najwyżej w historii (WYKRES)

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk, Reuters
Pin It email print

Turecka giełda wspięła się w środę na najwyższy poziom w historii, informuje Reuters.

 

Notowania

dolar

Główny indeks parkietu w Stambule, ISE National 100 osiągnął rano wartość 72 216,85 pkt, co jest nowym rekordem wszech czasów.

Dobre nastroje panujące w środę na tureckim rynku to w dużej mierze zasługa doskonałych rezultatów jakie zaprezentował Garanti Bank oraz nadziei na podwyższenie ratingu papierów dłużnych kraju. Rentowność 2-letnich obligacji obniżyła się tymczasem do 21-miesięcznego minimum.

Trzeci pod względem wielkości aktywów kredytodawca odnotował 52-proc. wzrost zysku netto do 733,2 mln lir (408 mln USD) w trzecim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków.

Agencja ratingowa Fitch zapowiedziała na 8 listopada konferencję  na której ma omówić perspektywy dla ratingu Turcji. Kraj obecnie oceniany jest poniżej poziomu inwestycyjnego, a jego aktualny rating to BB+ ze stabilną perspektywą.

Wzmocniła się też waluta Turcji. Za dolara trzeba zapłacić 1,7916 lir wobec 1,7967 we wtorek. Z kolei koszyk euro-dolar wyceniany jest w środę na 2,0615 wobec 2,0642 wczoraj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.56 
0.42 
0.40 
0.33 
0.33 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu