pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Pięciu zwycięzców konkursu Biznes na 5

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

Rzeczywistość przerosła oczekiwania. Do konkursu BBI Seed Fund i "Pulsu Biznesu" zgłosiło się tak wielu przedsiębiorców z potencjałem, że jury wyłoniło nie jednego, lecz aż pięciu zwycięzców. Fundusz zainwestuje w wybrane firmy aż 13,3 mln zł - niemal trzykrotnie więcej, niż planował.

 

Notowania

euro

 

W połowie listopada półfinaliści konkursu Biznes na 5 milionów stanęli twarzą w twarz z inwestorami, by powalczyć o kapitał na rozwój biznesu. Dwunastka przedsiębiorców zaprezentowała swoje pomysły na biznes przedstawicielom funduszu BBI Seed Fund, Krajowego Funduszu Kapitałowego, niezależnym ekspertom i przedsiębiorcom oraz dziennikarzom dziennika „Puls Biznesu”. Do konkursu zgłosiło się tak wielu przedsiębiorców z potencjałem, że jury wyłoniło nie jednego, lecz aż pięciu zwycięzców, a fundusz BBI Seed Fund zainwestuje w wybrane firmy niemal trzykrotnie więcej, niż pierwotnie planował.

Zarząd funduszu BBI Seed Fund dofinansuje bowiem zwycieskie projekty na łączną sumę ponad 13 milionów złotych! Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas uroczystej kolacji, która odbyła się 4 grudnia w Restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach.

Film z wręczenia nagród w konkursie:

Oprócz kapitału na realizację pomysłu biznesowego Fundusz BBI Seed Fund zaoferuje również zwycięskim firmom wsparcie menedżerskie - pomoc w opracowaniu planów dalszego rozwoju, przebudowie modelu biznesowego oraz ekspansji na rynki zagraniczne.

Które z projektów najbardziej urzekły organizatorów konkursu?

Największą kwotę, bo aż 4 miliony złotych, otrzymał projekt Ministry of Win z branży rozrywki multimedialnej. Pomysłodawcy chcą stworzyć internetową telewizję dla graczy komputerowych, organizować turnieje oraz ligi dla zawodowych graczy komputerowych, a także reality show z udziałem osób pasjonujących się e-sportem. Ponad 3 miliony złotych zainwestowane zostanie w projekt Fido Voice – intuicyjny system wyszukiwania, który może być wykorzystywany w aplikacjach mobilnych oraz na stronach internetowych, polegający na zadawaniu pytań za pomocą języka naturalnego. Dzięki tej technologii będzie można wykonać przelew mówiąc do telefonu, na przykład „Zapłać za gaz”. 2,5 miliona złotych otrzyma od funduszu firma Phoenix Technologies. Za uzyskane w konkursie pieniądze chce produkować urządzenia umożliwiające prowadzenie bezpiecznej dla środowiska utylizacji odpadów komunalnych i przemysłowych w miejscu ich powstawania. Z utylizowanych odpadów powstanie energia cieplna lub elektryczna. Z kolei projekt Buily otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Jury dostrzegło potencjał w usłudze polegającej na prowadzeniu sprzedaży produktów na stronach internetowych w oparciu o psychologiczny mechanizm zakupów impulsywnych. Piąty laureat konkursu, Protech, uzyskał dofinansowanie w wysokości prawie 1,5 miliona złotych na wdrożenie technologii  mobilnego urządzenia do brykietowania, które — jak zapewnia — będzie pierwszym w  Unii Europejskiej, mobilnym urządzeniem do zbierania słomy, jej magazynowania i spalania w celu uzyskania energii.

Zwycięzcom gratulujemy i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy. Już wkrótce ich innowacyjne pomysły będą miały szansę zmienić na lepsze otaczający nas świat.


 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Giełda (byk i niedźwiedź)

Środa: słówko na dziś....
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu