pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

"Polska powinna wejść do strefy euro"

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

John Cochrane, profesor Chicago Booth School of Business oraz były dyrektor Amerykańskiego Stowarzyszenia Finansów(biografia), chwali polski rząd, za chęć przyjęcia europejskiej waluty, przeciwstawiając się tym samym Paulowi Krugmanowi, który w artykule „Jeszcze Polska nie zginęła” opublikowanym w środę w „New York Times” ostro skrytykował politykę RP.

 

Notowania

euro

Ludzie

Paul Krugman

- Myślę, że przyjęcie euro byłoby dla Polski świetnym rozwiązaniem. Wydaje mi się, że Paul Krugman wierzy w to, że dewaluacja jest kluczem do dostatku, a każdy metr kwadratowy Ziemi, nawet Cypr, który jest wielkości małego amerykańskiego miasta, powinien mieć własną walutę. To jakby stwierdzić, że Cleveland powinno mieć własną monetę... Nie zapominajmy przecież, że ciągłe dewaluowanie waluty szkodzi rozwojowi biznesu – zauważa Cochrane.

Uważa on, że przyłączenie się do strefy euro pomoże polskiej gospodarce.

- Przyłączenie się do strefy euro pozwoli Polsce w pełni zjednoczyć się z Europą i pomoże jej gospodarce. Da też inwestorom pewność, że to nie od krugmanowskich dewaluacji zależna jest droga Polaków. Używanie wspólnej waluty pozwala założyć, że dane państwo nie będzie nieskończenie dewaluować swojej waluty, jak robiło to wiele krajów przed przystąpieniem do euro - powiedział

Faktem jest jednak słaba kondycja euro.
- Jedyną uwagą, jaką mam, jest to, że samo euro jest dzisiaj w lekkim niebezpieczeństwie związanym z finansowaniem przez EBC południowych spadochroniarzy – dodał.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

chupacabra 2013-03-29

Facet sam sobie przeczy. Euro jest nietrafionym projektem politycznym i dewaluacja/drukowanie jest dużo bardziej prawdopodobne dla euro niż złotówki. Podsumowując - bełkot, choć dla chicagowskiej szkoły mam sympatię, bez względu na brednie jakie wygaduje ten pan.

cpt. Corpo 2013-03-29

na stos niewiernych!!! ;)

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu