Powstał singapurski skarbiec na 200 ton srebra

KŁ, bloomberg
opublikowano: 2013-07-29 09:37

Srebrny skarbiec na 200 ton metalu zostanie otwarty w tym tygodniu w Singapurze. Tak duży sejf jest odpowiedzią na rosnący popyt na cenne metale wśród azjatyckich bogaczy i to pomimo spadku cen, informuje Bloomberg.

Joshua Rotbart, główny manager z firmy Malca- Amit Global Ltd., zapewnił, że już przed otwarciem zarezerwowano 30 proc. miejsca. Przy obecnych cenach kruszcu, wartość zgromadzonego w skarbcu metalu to 127 mln USD. Firma posiada jeszcze pięć innych skarbców, które w całości są zarezerwowane dla złota.

W 2013 r. cena srebra spadła o 35 proc. na fali obaw, że Rezerwa Federalna USA zacznie ograniczać program stymulacji gospodarki. Jak wynika z danych firmy Cap Gemini i banku Royal Bank of Scotland w ubiegłym roku, liczba osób bogatych w regionie Azji i Pacyfiku wzrosła o 9,4 proc.