pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

ZUS straszy bałaganem w składkach

KUP LICENCJĘ
Jarosław Królak
Pin It email print

Projekt oskładkowania umów-zleceń doprowadzi do eskalacji sporów między płatnikiem a zleceniobiorcą — ostrzega prezes ZUS.

 

Z zupełnie niespodziewanej strony wyszła silna kontra wobec propozycji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) obciążenia składkami emerytalnymi i rentowymi umów-zleceń, potocznie nazywanych śmieciowymi. Projekt forsowany przez ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza wywołał poważne obawy szefa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Zbigniew Derdziuk uważa, że zaproponowany przez MPiPS nowy mechanizm określania podstawy wyliczania składek przerzuca na firmy (płatników) odpowiedzialność za błędy, niedopatrzenia, a nawet oszustwa osób pracujących na umowy— zlecenia. Może to doprowadzić do eskalacji sporów między nimi a nierzetelnymi zleceniobiorcami. Ze stanowiskiem prezesa ZUS zgadzają się eksperci z organizacji przedsiębiorców.

Organizacje przedsiębiorców podpisują się pod opinią szefa ZUS.

Cały artykuł w piątkowym papierowym Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

6 Komentarze

adwach 2013-10-04

taaaa, najlepiej aby w ogóle nic nie płacili. Miałby ZUS mniej roboty :) He he

MrKuba65 2013-10-04

Gdybym był wrogiem Polski..... I chciał zniszczyć naród to: - wygnałbym młodych za granicęza chlebem na emigrację - podnosiłbym podatki, opłaty jednocześnie zadłużając budżet wspólny - zachęcałbym do brania pożyczek przez obywateli,aby szli w niewole ekonomiczną - grabiłbym słabych,emerytów,aby tracili dorobek życia - odwócone hipoteki - "reformowałbym" szkolnictwo tak aby pogłębić zapaść intelektualną - "reformowałbym" służbę zdrowia,tak żeby de facto dostęp do niej był utrudniony - oddałbym banki , media obcym aby mogli indoktrynować, ogłupiać i dezinformować - skłócałbym młodych ze starymi, wyśmiewał obyczaje , wyznania religijne i kapłanów - na stanowiska urzędnicze mianował złodziei,łotrzyków i degeneratów - według selekcji negatywnej - stawiałbym 500 radarów, wzmocniłbym inwigilacje obywateli, podnósłbym opresyjność prawa - złodziei, morderców , pedofili i zatwardziałych recydywistów wypuścił w ramach amnestii - zachęcałbym do zmiany płci, feminizmu i rozwiązłości, prostytucji, tak aby kobiety nie chciały być i nie nadawały sie na żony i matki oraz zachęcałbym je do bezpłatnej aborcji - wybudowałbym ogromne stadiony na kredyt, tak aby przynosiły ogromne straty - zniszczyłbym stocznie , przemysł a handel oddał obcym aby mogli wyprowadzać pieniądze z kraju - paraliżowałbym wymiar sprawiedliwości oraz ubezwłasnowolniał prokuraturę....

Gienek 2013-10-04

To są bzdury. Prawdziwy bałagan w ZUS to będzie jeśli rząd przeforsuje swoją antyreformę, nacjonalizację oszczędności w OFE, która jest całkowicie sprzeczna z konstytucją. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak dużo na tym stracą.

asd 2013-10-04

kolego DarSow moze wypowiesz sie pod tym artykułem - co prawda w tytule nie ma hasła OFE ale moze jednak skusisz sie?

drej 2013-10-04

Prezes ZUS ,niech zajmie sie ZUS-em ,a nie bronić pracodawców !

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Bez marginesu bezpieczeństwa

Budżet na 2017 r. jest...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Rząd wycisza głos samorządu

PiS przyjęło generalny...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Deweloperzy budują hale bez umów najmu

Ponad połowa powstającej...
News

Każdy się trzyma własnej Unii

Gospodarcza obudowa wizyt...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na środę,...

Kontrakty terminowe na...
News

Opozycja parlamentarna wobec planu...

Koncepcja planu...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu