pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

ZUS straszy bałaganem w składkach

KUP LICENCJĘ
Jarosław Królak
Pin It email print

Projekt oskładkowania umów-zleceń doprowadzi do eskalacji sporów między płatnikiem a zleceniobiorcą — ostrzega prezes ZUS.

 

Z zupełnie niespodziewanej strony wyszła silna kontra wobec propozycji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) obciążenia składkami emerytalnymi i rentowymi umów-zleceń, potocznie nazywanych śmieciowymi. Projekt forsowany przez ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza wywołał poważne obawy szefa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Zbigniew Derdziuk uważa, że zaproponowany przez MPiPS nowy mechanizm określania podstawy wyliczania składek przerzuca na firmy (płatników) odpowiedzialność za błędy, niedopatrzenia, a nawet oszustwa osób pracujących na umowy— zlecenia. Może to doprowadzić do eskalacji sporów między nimi a nierzetelnymi zleceniobiorcami. Ze stanowiskiem prezesa ZUS zgadzają się eksperci z organizacji przedsiębiorców.

Organizacje przedsiębiorców podpisują się pod opinią szefa ZUS.

Cały artykuł w piątkowym papierowym Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

6 Komentarze

adwach 2013-10-04

taaaa, najlepiej aby w ogóle nic nie płacili. Miałby ZUS mniej roboty :) He he

MrKuba65 2013-10-04

Gdybym był wrogiem Polski..... I chciał zniszczyć naród to: - wygnałbym młodych za granicęza chlebem na emigrację - podnosiłbym podatki, opłaty jednocześnie zadłużając budżet wspólny - zachęcałbym do brania pożyczek przez obywateli,aby szli w niewole ekonomiczną - grabiłbym słabych,emerytów,aby tracili dorobek życia - odwócone hipoteki - "reformowałbym" szkolnictwo tak aby pogłębić zapaść intelektualną - "reformowałbym" służbę zdrowia,tak żeby de facto dostęp do niej był utrudniony - oddałbym banki , media obcym aby mogli indoktrynować, ogłupiać i dezinformować - skłócałbym młodych ze starymi, wyśmiewał obyczaje , wyznania religijne i kapłanów - na stanowiska urzędnicze mianował złodziei,łotrzyków i degeneratów - według selekcji negatywnej - stawiałbym 500 radarów, wzmocniłbym inwigilacje obywateli, podnósłbym opresyjność prawa - złodziei, morderców , pedofili i zatwardziałych recydywistów wypuścił w ramach amnestii - zachęcałbym do zmiany płci, feminizmu i rozwiązłości, prostytucji, tak aby kobiety nie chciały być i nie nadawały sie na żony i matki oraz zachęcałbym je do bezpłatnej aborcji - wybudowałbym ogromne stadiony na kredyt, tak aby przynosiły ogromne straty - zniszczyłbym stocznie , przemysł a handel oddał obcym aby mogli wyprowadzać pieniądze z kraju - paraliżowałbym wymiar sprawiedliwości oraz ubezwłasnowolniał prokuraturę....

Gienek 2013-10-04

To są bzdury. Prawdziwy bałagan w ZUS to będzie jeśli rząd przeforsuje swoją antyreformę, nacjonalizację oszczędności w OFE, która jest całkowicie sprzeczna z konstytucją. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak dużo na tym stracą.

asd 2013-10-04

kolego DarSow moze wypowiesz sie pod tym artykułem - co prawda w tytule nie ma hasła OFE ale moze jednak skusisz sie?

drej 2013-10-04

Prezes ZUS ,niech zajmie sie ZUS-em ,a nie bronić pracodawców !

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu