pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Amazon potwierdza informacje "Pulsu Biznesu"

KUP LICENCJĘ
ISBNews
Pin It email print

Amazon otworzy do 2015 r. 3 nowe centra logistyczne w Polsce, poinformowali przedstawiciele firmy oraz resortu gospodarki. Amazon szacuje, że prace znajdzie w nich 6 tys. pracowników stałych oraz 9 tys. tymczasowych - potwierdzając w ten sposób wcześniejsze doniesienia "Pulsu Biznesu".

 

Zobacz także:

» Amazon zatrudni 6 tys. Polaków

Notowania

euro

Doniesienia "PB" z 30 września >>

"Z wielką przyjemnością ogłaszamy przybycie Amazon do Polski. Planujemy stworzyć 6000 miejsc pracy w 3 centrach logistycznych oraz dodatkowych 9000 dla pracowników tymczasowych" - powiedział dyrektor operacyjny Amazon na Europę Tim Collins podczas konferencji prasowej.

Według niego, na początku zlokalizowane w okolicach Wrocławia i Poznania centra będą obsługiwać zamówieniom z Amazon.de, ale docelowo ich zasięg ma objąć całą Europę. Uruchomienie dwóch pierwszych centrów zaplanowano na 2014 r., a rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wejścia na nasz rynek firmy Amazon. Otwarcie 3 centrów logistycznych i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy jest kamieniem milowym dla naszego dalszego wzrostu gospodarczego" - dodał wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Obecny na konferencji prasowej i podpisujący w imieniu Polski umowę prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sławomir Majman podkreślił, że liczy na kolejne tak duże inwestycje amerykańskie w Polsce.

Dwa pierwsze centra Amazon będą zlokalizowane w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach obok Poznania, trzecie powstanie także pod Wrocławiem. Według planów firmy, w każdym docelowo znajdzie zatrudnienie 2 tys. stałych pracowników oraz kolejne 3 tys. miejsc dla pracowników sezonowych.

"Koszty inwestycji szacujemy na kilkaset mln euro, ponieważ docelowo chcemy obsługiwać z Polski wszystkie 28 krajów należących do UE" - wyjaśnił Collins.

Według niego, na dziś to jedyne planowane inwestycje Amazona w Polsce i naszym regionie.

"Na razie nie mamy w planach otwarcia sklepu w Polsce" - podsumował Collins.

Amazon to największa platforma handlowa w internecie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

4 Komentarze

and 2013-10-07

Wiadomość dobra, tylko humor psuje to że uciekają z Niemiec bo nie zgadzają sie na płace minimalną na poziomie 7e/h.

adwach 2013-10-07

dobrze, ze stworzą miejsca pracy. Szkoda tylko, że my sami (nasz polski kapitał) tego nie potrafi.

chupacabra 2013-10-07

Gdyby Piechociński nie był komunistycznym ciemniakiem, to wiedziałby, że takie firmy - oczywiście zachowując wszelkie proporcje - już mamy. Są to ABC Data, AB, Komputronik i wiele innych. Amazon będzie jedynie w dalekiej perspektywie konkurencją dla części ich biznesu. Poza tym 6000+ miejsc pracy, głównie na wózkach widłowych różnicy bezrobociu nie czyni, więc o jakim kamieniu milowym mowa? Pewnie dostali też zwolnienia podatkowe, za które z własnej kieszeni zapłaci polski podatnik, i polska konkurencja, która tych zwolnień nie ma.

Tommy Walker 2013-10-08

@ chupacabra * Jaka polska konkurencja? Dla Amazona obsługującego z Polski swoją własną sprzedaż w Europie?

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Rząd wycisza głos samorządu

PiS przyjęło generalny...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Deweloperzy budują hale bez umów najmu

Ponad połowa powstającej...
News

Każdy się trzyma własnej Unii

Gospodarcza obudowa wizyt...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na środę,...

Kontrakty terminowe na...
News

Opozycja parlamentarna wobec planu...

Koncepcja planu...
News

W światowej tabeli nadal się staczamy

Olimpijczycy jeszcze...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu