pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Amazon potwierdza informacje "Pulsu Biznesu"

KUP LICENCJĘ
ISBNews
Pin It email print

Amazon otworzy do 2015 r. 3 nowe centra logistyczne w Polsce, poinformowali przedstawiciele firmy oraz resortu gospodarki. Amazon szacuje, że prace znajdzie w nich 6 tys. pracowników stałych oraz 9 tys. tymczasowych - potwierdzając w ten sposób wcześniejsze doniesienia "Pulsu Biznesu".

 

Zobacz także:

» Amazon zatrudni 6 tys. Polaków

Notowania

euro

Doniesienia "PB" z 30 września >>

"Z wielką przyjemnością ogłaszamy przybycie Amazon do Polski. Planujemy stworzyć 6000 miejsc pracy w 3 centrach logistycznych oraz dodatkowych 9000 dla pracowników tymczasowych" - powiedział dyrektor operacyjny Amazon na Europę Tim Collins podczas konferencji prasowej.

Według niego, na początku zlokalizowane w okolicach Wrocławia i Poznania centra będą obsługiwać zamówieniom z Amazon.de, ale docelowo ich zasięg ma objąć całą Europę. Uruchomienie dwóch pierwszych centrów zaplanowano na 2014 r., a rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wejścia na nasz rynek firmy Amazon. Otwarcie 3 centrów logistycznych i stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy jest kamieniem milowym dla naszego dalszego wzrostu gospodarczego" - dodał wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Obecny na konferencji prasowej i podpisujący w imieniu Polski umowę prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sławomir Majman podkreślił, że liczy na kolejne tak duże inwestycje amerykańskie w Polsce.

Dwa pierwsze centra Amazon będą zlokalizowane w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach obok Poznania, trzecie powstanie także pod Wrocławiem. Według planów firmy, w każdym docelowo znajdzie zatrudnienie 2 tys. stałych pracowników oraz kolejne 3 tys. miejsc dla pracowników sezonowych.

"Koszty inwestycji szacujemy na kilkaset mln euro, ponieważ docelowo chcemy obsługiwać z Polski wszystkie 28 krajów należących do UE" - wyjaśnił Collins.

Według niego, na dziś to jedyne planowane inwestycje Amazona w Polsce i naszym regionie.

"Na razie nie mamy w planach otwarcia sklepu w Polsce" - podsumował Collins.

Amazon to największa platforma handlowa w internecie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

4 Komentarze

and 2013-10-07

Wiadomość dobra, tylko humor psuje to że uciekają z Niemiec bo nie zgadzają sie na płace minimalną na poziomie 7e/h.

adwach 2013-10-07

dobrze, ze stworzą miejsca pracy. Szkoda tylko, że my sami (nasz polski kapitał) tego nie potrafi.

chupacabra 2013-10-07

Gdyby Piechociński nie był komunistycznym ciemniakiem, to wiedziałby, że takie firmy - oczywiście zachowując wszelkie proporcje - już mamy. Są to ABC Data, AB, Komputronik i wiele innych. Amazon będzie jedynie w dalekiej perspektywie konkurencją dla części ich biznesu. Poza tym 6000+ miejsc pracy, głównie na wózkach widłowych różnicy bezrobociu nie czyni, więc o jakim kamieniu milowym mowa? Pewnie dostali też zwolnienia podatkowe, za które z własnej kieszeni zapłaci polski podatnik, i polska konkurencja, która tych zwolnień nie ma.

Tommy Walker 2013-10-08

@ chupacabra * Jaka polska konkurencja? Dla Amazona obsługującego z Polski swoją własną sprzedaż w Europie?

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Biznes chciałby Pokoju i Spokoju

W pierwszym roku tzw....
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu