pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Koszmar Krauzego

KUP LICENCJĘ
Dawid Tokarz
Pin It email print

Syndyk Telewizji Familijnej prawomocnie wygrał spór z Prokomem. Do spółki Ryszarda Krauzego wyśle komornika po 70 mln zł.

 

Tagi

Prawo

Wymuszona sprzedaż pakietów akcji Biotonu i Petrolinvestu, dramatyczny spadek wycen tych firm, wyprowadzka z reprezentacyjnych biur w warszawskim hotelu Marriott czy coraz większe problemy z obsługą zadłużenia — z tym w ostatnich miesiącach musi mierzyć się Ryszard Krauze, do niedawna jeden z najbogatszych Polaków. Ale to nie koniec czarnej serii. Kilka dni temu prawomocnego rozstrzygnięcia doczekał się też ujawniony przez „PB” w 2010 r. wielomilionowy spór Prokomu Investments (PI) z syndykiem Telewizji Familijnej (TF). Finał okazał się dla wehikułu inwestycyjnego Krauzego bardzo niekorzystny.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił powództwo, w którym PI domagał się pozbawienia wykonalności prawomocnego wyroku warszawskiego sądu z czerwca 2010 r., nakazującego mu zapłatę 58,5 mln zł na rzecz upadłej TF za nieobjęcie w 2002 r. obligacji stacji.

— Sąd rozstrzygnął ostatecznie, że uchylanie się PI od zapłaty prawomocnie zasądzonych kwot jest całkowicie bezzasadne. Istnieją podstawy do wszczęcia egzekucji wyroku z czerwca 2010 r., którego wartość na dziś to prawie 70 mln zł — mówi Joanna Opalińska, syndyk TF.

Prokom w przesłanym „PB” oświadczeniu przyznaje, że wyrok gdańskiego sądu jest dla niego niekorzystny. Nie zgadza się jednak z nim i zamierza złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego (SN).

Cały artykuł w czwartkowym papierowym Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

Ostatnie trzy lata wyliczanego przez nas indeksu PB Krauze (spadek o 87 proc., choć akurat w ostatnim miesiącu wskaźnik wzrósł o 17 proc.) - więcej >>

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5 Komentarze

prezydent2015 2013-10-17

Określenie pod foto - " Biednemu ... " jest tutaj doprawdy nieporozumieniem.

Tommy Walker 2013-10-17

Komornik przyjdzie? Panie Krauze, chowaj Pan grzybki i ogórki ...

niekumaty. 2013-10-17

Drugi raz przyjdzie po ulubionego grilla ? . Slyszac to nazwisko nie jednemu / jednej na odruch wymiotny sie zbiera. Szczegolnie jak sobie przypomna te centymetry do tych roponosnych pokladow. Te wszystkie zaszle grube sprawy to pikus przy ladowaniu kursu tej spolki.

remo 2013-11-03

On już ma tyle kasy pochowanej w Szwajcarii że mu żaden komornik nie zaszkodzi. Przy jego wieku liczy pewnie iż dociągnie do kresu starczego :) znając szybkość polskich sadów ma na to szanse

Marian 2013-11-07

Jego spolki zawsze glownie tracily a on prywatnie nie biednial, szkoda tylko tych co sie nabrali

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Nie ma mocnych na dolara? Jest

Słaby złoty i...
News

Co Chińczyk Polakowi chciałby pokazać

Gdyby nie koleżanka, tego...
News

Światowy Dzień Mleka

Środa: słówko na dziś. Czyta Kevin Aiston
News

Przekop Mierzei Wiślanej – szansa i...

Marzący o przekopie Elbląg...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na środę,...

Kontrakty terminowe na...
News

Dobra zmiana może liczyć tylko na… Donalda...

Konstruktywne rozmowy...
News

Kulisy sprzedaży w bankowości, czyli...

Od kilku tygodni na...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.44 
0.42 
0.41 
0.33 
0.30 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu