pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Koszmar Krauzego

KUP LICENCJĘ
Dawid Tokarz
Pin It email print

Syndyk Telewizji Familijnej prawomocnie wygrał spór z Prokomem. Do spółki Ryszarda Krauzego wyśle komornika po 70 mln zł.

 

Wymuszona sprzedaż pakietów akcji Biotonu i Petrolinvestu, dramatyczny spadek wycen tych firm, wyprowadzka z reprezentacyjnych biur w warszawskim hotelu Marriott czy coraz większe problemy z obsługą zadłużenia — z tym w ostatnich miesiącach musi mierzyć się Ryszard Krauze, do niedawna jeden z najbogatszych Polaków. Ale to nie koniec czarnej serii. Kilka dni temu prawomocnego rozstrzygnięcia doczekał się też ujawniony przez „PB” w 2010 r. wielomilionowy spór Prokomu Investments (PI) z syndykiem Telewizji Familijnej (TF). Finał okazał się dla wehikułu inwestycyjnego Krauzego bardzo niekorzystny.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił powództwo, w którym PI domagał się pozbawienia wykonalności prawomocnego wyroku warszawskiego sądu z czerwca 2010 r., nakazującego mu zapłatę 58,5 mln zł na rzecz upadłej TF za nieobjęcie w 2002 r. obligacji stacji.

— Sąd rozstrzygnął ostatecznie, że uchylanie się PI od zapłaty prawomocnie zasądzonych kwot jest całkowicie bezzasadne. Istnieją podstawy do wszczęcia egzekucji wyroku z czerwca 2010 r., którego wartość na dziś to prawie 70 mln zł — mówi Joanna Opalińska, syndyk TF.

Prokom w przesłanym „PB” oświadczeniu przyznaje, że wyrok gdańskiego sądu jest dla niego niekorzystny. Nie zgadza się jednak z nim i zamierza złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego (SN).

Cały artykuł w czwartkowym papierowym Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

Ostatnie trzy lata wyliczanego przez nas indeksu PB Krauze (spadek o 87 proc., choć akurat w ostatnim miesiącu wskaźnik wzrósł o 17 proc.) - więcej >>

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5 Komentarze

prezydent2015 2013-10-17

Określenie pod foto - " Biednemu ... " jest tutaj doprawdy nieporozumieniem.

Tommy Walker 2013-10-17

Komornik przyjdzie? Panie Krauze, chowaj Pan grzybki i ogórki ...

niekumaty. 2013-10-17

Drugi raz przyjdzie po ulubionego grilla ? . Slyszac to nazwisko nie jednemu / jednej na odruch wymiotny sie zbiera. Szczegolnie jak sobie przypomna te centymetry do tych roponosnych pokladow. Te wszystkie zaszle grube sprawy to pikus przy ladowaniu kursu tej spolki.

remo 2013-11-03

On już ma tyle kasy pochowanej w Szwajcarii że mu żaden komornik nie zaszkodzi. Przy jego wieku liczy pewnie iż dociągnie do kresu starczego :) znając szybkość polskich sadów ma na to szanse

Marian 2013-11-07

Jego spolki zawsze glownie tracily a on prywatnie nie biednial, szkoda tylko tych co sie nabrali

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu