pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Polkomtel zmienia bank na Plus

KUP LICENCJĘ
Eugeniusz Twaróg
Pin It email print

Do końca pierwszego kwartału telekom przejmie Invest Bank i zmieni jego nazwę. Za trzy lata Plus Bank ma mieć milion klientów.

 

Notowania

CYFRPLSAT, PB Solorz

Telewizja, internet stacjonarny i mobilny, prąd, telefon komórkowy, konto w banku i bank w telefonie — wszystko od jednego dostawcy. Takie rzeczy tylko w Plusie.

Zygmunt Solorz-Żak po kolei składa puzzle swoich biznesów rozrzucone dotychczas po różnych rynkach. Przed tygodniem Cyfrowy Polsat ogłosił przejęcie Polkomtela. Kilka dni później operator sieci Plus poinformował, że wchodzi w rynek energetyczny i będzie sprzedawał prąd. Popłynie on z Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, kontrolowanego przez właściciela Polsatu. Teraz, jak wynika z informacji „Pulsu Biznesu”, biznesmen do układanki dopasowuje kolejny element — Invest Bank.

Kilka tygodni temu, po tym jak ujawniliśmy, że Polkomtel złożył w urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy Plus Bank, Zygmunt Solorz-Żak przyznał, że pracuje nad koncepcją przebudowy biznesu bankowego po kątem usług mobilnych i będzie on gotowy w przyszłym roku. Według naszych informacji, już w styczniu zostanie oficjalnie wyznaczona osoba do kierowania projektem.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Zygmunt Solorz-Żak powierzy tę misję Maciejowi Stańczukowi, byłemu prezesowi Polskiego Banku Przedsiębiorczości (wcześniej WestLB). Sam zainteresowany zaprzecza tym informacjom, jednak nasi rozmówcy potwierdzają, że spośród wielu bankowych menedżerów, którzy w ostatnich miesiącach pielgrzymowali do Polkomtela, przedstawiając pomysły na pożenienie bankowości z telekomunikacją, właściciel Polsatu wybrał prezentację Macieja Stańczuka.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4 Komentarze

Demaskator 2013-11-27

Polski Carlos Slim :)

Vincent Nowak 2013-11-27

Niby usługi ze sobą niezwiązane, a jednak. Takie pakiety usług telekomunikacyjno-medialno-bankowych to przyszłość, którą Solorz-Żak już przeczuł i już realizuje. Osobiście dla mnie wzór człowieka inteligentnego biznesu.

JL 2013-11-28

Do kompletu brakuje tylko ubezpieczeń... pytanie tylko kiedy sie pojawią ????

adwach 2013-12-05

no i dobrze. Przynajmniej Polak a nie jakiś Niemiec, Francuz czy Chińczyk robi takie interesy u nas w kraju :) Oby jak najwięcej takich "Solorzów"

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu