pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Polski biznes łączy siły w Afryce

KUP LICENCJĘ
Katarzyna Kapczyńska
Pin It email print

Jan Kulczyk powołał Radę Polskich Inwestorów, która pomoże rodzimym przedsiębiorcom w rozwoju działalności na Czarnym Lądzie.

 

Ludzie

Jan Kulczyk

Afrykańska ropa i gaz rozpalają emocje biznesmenów z całego świata. Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, działający m.in. na rynku paliwowym w Nigerii, przekonuje, że Czarny Kontynent to najbardziej obiecujący — choć ryzykowny — kierunek inwestycyjny. Zachęca więc rodzimych biznesmenów, by podjęli wyzwanie i ruszyli do Afryki. Nie chce tam jednak widzieć spekulantów liczących na szybki zysk, lecz ramię w ramię inwestować z wiarygodnymi przedsiębiorcami, nastawionymi na długofalowy biznes.

—  Olbrzymi potencjał rozwijającej się gospodarki afrykańskiej stwarza niepowtarzalną szansę, której nie wolno zmarnować — przekonuje Jan Kulczyk.

Dlatego biznesmen powołał Radę Polskich Inwestorów w Afryce. Razem z Jerzym Starakiem, właścicielem Polfarmy, Romanem Karkosikiem, kontrolującym Krezusa, Adamem Góralem z Asseco i Karolem Zarajczykiem z Ursusa chce wymieniać doświadczenia i rozwijać polsko-afrykańską współpracę.

Rodzimi przedsiębiorcy są przekonani, że Afryka to region, w którym można zrobić świetny biznes.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

Polak 2014-03-19

Wspaniała inicjatywa, oby się rozszerzała i inspirowała kolejnych biznesmenów.

jarop 2014-03-19

Nic nie pozostaje tylko trzymać kciuki:-) Kierunek wydaje się jak najbardziej słuszny...

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu