pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rusza e-rewolucja w zakładaniu firm

KUP LICENCJĘ
Jarosław Królak
Pin It email print

Resort sprawiedliwości wrócił do pomysłu obniżenia kapitału zakładowego spółek z o.o. do 1 zł.

 

Kiedy w grudniu 2013 r. Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) poinformowało, że musi od nowa napisać projekt głębokich zmian w Kodeksie spółek handlowych, pojawiły się obawy, że będzie to oznaczać rezygnację z ułatwień dla biznesu. Na szczęście okazały się płonne. Resort dotrzymał słowa i opracował nową wersję projektu, którą przyjął już Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Projektem reformy wkrótce ma się zająć rząd.

Sztandarową propozycją resortu jest obniżenie kapitału zakładowego spółek z o.o. z 5 tys. zł do 1 zł. Zakładanie spółek z symbolicznym kapitałem nie będzie obowiązkiem, lecz opcją dla zainteresowanych.

Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem ma być umożliwienie zawiązywania spółek jawnych i komandytowych przez internet. Przez internet będzie można także dokonywać zmian w umowach spółek oraz je likwidować. Przy zakładaniu spółek komandytowych online nie będzie również konieczna umowa w formie aktu notarialnego.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

prezydent2015 2014-04-01

Rewolucja tu (MS) rewolucja tam (MZ), opinie, ekspertyzy, doradcy a wszystko to kiełbasa wyborcza .

snafca 2014-04-01

Każdy, nawet głupi wie że nie ma problemu z zakładaniem firm. Tylko rząd i urzędnicy tego nie wiedzą. Problem ma tytuł "ZUS" i coraz droższe w utrzymaniu państwo. Dlatego jest coraz mniej chętnych do ich utrzymywania.

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu