pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rusza e-rewolucja w zakładaniu firm

KUP LICENCJĘ
Jarosław Królak
Pin It email print

Resort sprawiedliwości wrócił do pomysłu obniżenia kapitału zakładowego spółek z o.o. do 1 zł.

 

Tagi

Prawo

Kiedy w grudniu 2013 r. Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) poinformowało, że musi od nowa napisać projekt głębokich zmian w Kodeksie spółek handlowych, pojawiły się obawy, że będzie to oznaczać rezygnację z ułatwień dla biznesu. Na szczęście okazały się płonne. Resort dotrzymał słowa i opracował nową wersję projektu, którą przyjął już Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Projektem reformy wkrótce ma się zająć rząd.

Sztandarową propozycją resortu jest obniżenie kapitału zakładowego spółek z o.o. z 5 tys. zł do 1 zł. Zakładanie spółek z symbolicznym kapitałem nie będzie obowiązkiem, lecz opcją dla zainteresowanych.

Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem ma być umożliwienie zawiązywania spółek jawnych i komandytowych przez internet. Przez internet będzie można także dokonywać zmian w umowach spółek oraz je likwidować. Przy zakładaniu spółek komandytowych online nie będzie również konieczna umowa w formie aktu notarialnego.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

prezydent2015 2014-04-01

Rewolucja tu (MS) rewolucja tam (MZ), opinie, ekspertyzy, doradcy a wszystko to kiełbasa wyborcza .

snafca 2014-04-01

Każdy, nawet głupi wie że nie ma problemu z zakładaniem firm. Tylko rząd i urzędnicy tego nie wiedzą. Problem ma tytuł "ZUS" i coraz droższe w utrzymaniu państwo. Dlatego jest coraz mniej chętnych do ich utrzymywania.

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Po brexicie

Co bardziej przeżyłeś?

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu