pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Ostra gra o SKOK

KUP LICENCJĘ
Eugeniusz Twaróg
Pin It email print

KNF bardzo ostro gra z bankami, próbując przymusić je do przejmowania kas w całości. Te nie mają zamiaru się podkładać. Inny pomysł na rozwiązanie problemu mają MF i BFG.

 

Notowania

SKOK

Sytuacja wokół spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) grozi wybuchem. Nie chodzi o ich nabrzmiałe problemy finansowe, w każdym razie nie tylko, ale o sposób, w jaki Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zabrała się za rozwiązywanie problemu. KNF na początku wyszła z założenia, że uporządkuje sytuację w SKOK aranżując przejęcia poszczególnych kas przez banki. Na początku były to zachęty, potem presja zaczęła rosnąć.

Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, iż nadzór wziął na celownik kilka banków, które, jak uważa, są mu coś winne. Sposobów na uprzykrzanie życia bankowcom nadzór ma sporo i branża już się przyzwyczaiła do szorstkiego sposobu kierowania rynkiem przez KNF. Nasi rozmówcy mówią jednak, że w przypadku SKOK w apodyktyczności urząd idzie za daleko.

— Próbuje za wszelką cenę wymusić pozwolenia na przejęcie kas, co nie mieści się w kanonie dobrych praktyk, nie mówiąc o biznesowej stronie, ponieważ przejęcie kas jest zwyczajnie nieopłacalne — mówi nasze źródło zbliżone do rządu.

Dotarliśmy do analizy opłacalności włączenia do banku kasy o aktywach rzędu 1,5 mld zł, przygotowanej przez firmę doradczą. Wynika z niej, że skórka rzeczywiście niewarta jest wyprawki.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

Demaskator 2014-04-03

SKOKi jako gorący kartofel. KNF panicznie i agresywnie nie chce dopuścić do nagonki a siebie jak po Amber Gold jeżeli SKOKi wybuchną. Można powidzieć że gasi pożar. SKOKi płoną i to jest fakt.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Wolty regionów UE nie wytrzyma

Losy CETA to dowód tezy...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Projekty pomocy Frankowcom – tak nie da się...

Do sejmowej komisji...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Sztuka życia i śmierci wg młodych

„Burn, burn, burn” to...
News

436 mln zł na inwestycje w polskie startupy

Od kilku lat modnym...
News

Ważny sprawdzian dla Donalda Tuska

Losy CETA będą ważnym...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu