pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Kampania Gowina oburzyła spożywców

KUP LICENCJĘ
Michalina Szczepańska
Pin It email print

Moda na polskie produkty i walka o zyski w kraju czy szkodzenie gospodarce. Danone zarzuca politykowi brak logiki, Agros-Nova — brak wiedzy, a prawnicy analizują.

 

Notowania

GANT

W kampanii wyborczej głównym tematem miały być Smoleńsk i Ukraina. Na razie poruszenie nastąpiło w... branży spożywczej. Wywołał je Jarosław Gowin, twórca Polski Razem, w rozpoczętej właśnie akcji „Żyj po polsku”, w której były minister m.in. wybiera się na zakupy. W pierwszym odcinku szuka produktów na „polskie śniadanie”, a żywność z półek dzieli na polską i niepolską. Polska — tłumaczy — pochodzi od firm z polskim kapitałem, niepolska — od przedsiębiorstw, za którymi stoją zagraniczne pieniądze.

Wytknięci w spocie spożywcy mówią, że to podcinanie gałęzi, na której siedzi cała polska gospodarka, i zastanawiają się nad podjęciem kroków prawnych.

Z nabiałem „zasadniczo nie ma problemu” — słyszymy w spocie, a polityk wybiera ser Piątnicy i jogurt Bakomy. Przestrzega przed dwiema firmami — Danone i Zott, zachwala polskie okręgowe spółdzielnie mleczarskie, a w szczególności OSM Łowicz. Ale uwaga na „pułapkę”, bo niemleczarska marka Łowicz to „część grupy Agros-Nova, a jej niemal wyłącznym udziałowcem jest jedna z międzynarodowych firm inwestycyjnych”.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

Tommy Walker 2014-04-07

Myślę, że znaczenie tego, co opowiada Gowin, jest stanowczo przeceniane. Za trzy miesiące nikt nie będzie pamiętał, że taki gość w ogóle istnieje

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

W Chinach Robert Lewandowski przegrał ze...

Na europejskich...
News

Nacjonalizacja OFE?

Czyżby nacjonalizacja OFE była kolejną cegiełką do...
News

Czy PiS dobije OFE i giełdę

Rząd ponoć pracuje nad...
News

Kanton i głosy z Pearl River

31 dziennikarzy zderzyło...
News

Polska biurokracja – co trzeba naprawić w...

Wiemy co jest do poprawy....
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Nie ma mocnych na dolara? Jest

Słaby złoty i...
News

Co Chińczyk Polakowi chciałby pokazać

Gdyby nie koleżanka, tego...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.73 
0.52 
0.41 
0.36 
0.30 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu