pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Kampania Gowina oburzyła spożywców

KUP LICENCJĘ
Michalina Szczepańska
Pin It email print

Moda na polskie produkty i walka o zyski w kraju czy szkodzenie gospodarce. Danone zarzuca politykowi brak logiki, Agros-Nova — brak wiedzy, a prawnicy analizują.

 

Notowania

GANT

W kampanii wyborczej głównym tematem miały być Smoleńsk i Ukraina. Na razie poruszenie nastąpiło w... branży spożywczej. Wywołał je Jarosław Gowin, twórca Polski Razem, w rozpoczętej właśnie akcji „Żyj po polsku”, w której były minister m.in. wybiera się na zakupy. W pierwszym odcinku szuka produktów na „polskie śniadanie”, a żywność z półek dzieli na polską i niepolską. Polska — tłumaczy — pochodzi od firm z polskim kapitałem, niepolska — od przedsiębiorstw, za którymi stoją zagraniczne pieniądze.

Wytknięci w spocie spożywcy mówią, że to podcinanie gałęzi, na której siedzi cała polska gospodarka, i zastanawiają się nad podjęciem kroków prawnych.

Z nabiałem „zasadniczo nie ma problemu” — słyszymy w spocie, a polityk wybiera ser Piątnicy i jogurt Bakomy. Przestrzega przed dwiema firmami — Danone i Zott, zachwala polskie okręgowe spółdzielnie mleczarskie, a w szczególności OSM Łowicz. Ale uwaga na „pułapkę”, bo niemleczarska marka Łowicz to „część grupy Agros-Nova, a jej niemal wyłącznym udziałowcem jest jedna z międzynarodowych firm inwestycyjnych”.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

Tommy Walker 2014-04-07

Myślę, że znaczenie tego, co opowiada Gowin, jest stanowczo przeceniane. Za trzy miesiące nikt nie będzie pamiętał, że taki gość w ogóle istnieje

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu