pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Miliarder z Litwy ogrzeje Polskę

KUP LICENCJĘ
Magdalena Graniszewska
Pin It email print

Augustinas Rakauskas chce inwestować w elektrociepłownie biomasowe, wiatraki i spalarnie. Za 4-5 lat rozważy debiut swojej firmy na GPW.

 

Notowania

COMP

W rankingu najbogatszych Litwinów, przygotowanym przez magazyn „Veidas”, Augustinas Rakauskas plasuje się na trzecim miejscu. Majątek właściciela sieci Senukai, czyli marketów dla majsterkowiczów, wyceniono na 825 mln litów, czyli około 1 mld zł. Poza Litwą miliarder inwestuje już na Białorusi. Teraz wchodzi do Polski.

Ekspansja ma się odbyć pod szyldem Geco Energy Company, czyli firmy energetycznej, w której Augustinas Rakauskas ma 70 proc. udziałów. Geco celuje w sektor odnawialny — interesuje się i produkcją ciepła, i energii elektrycznej.

— Interesują nas przede wszystkim małe projekty biomasowe, wytwarzające tylko ciepło lub ciepło i prąd w skojarzeniu. Celujemy w mniejsze miasta i analizujemy oferty prywatyzacyjne. Przyglądaliśmy się m.in. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy — mówi Raimondas Streimikis, prezes Geco.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

Tommy Walker 2014-04-22

I to jest kierunek, w którym powinniśmy iść, jeśli chodzi o tzw. energię ze źródeł odnawialnych: rozproszone, małe obiekty, wytwarzające energię, z tego mamy, a nawet z tego, co się marnuje. A nie kosztowne wiatraki i fotoogniwa

Paweł 2014-04-22

I nie energia jądrowa (czyt. bomba zegarowa).

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu