pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Producent Frugo się krztusi

KUP LICENCJĘ
Karol Jedliński
Pin It email print

Ostatnie dwa lata nadszarpnęły finanse FoodCare. Spółka szuka sposobów na zdobycie gotówki. W bankach już pożyczyła miliony.

 

Notowania

MILLENNIUM

Zeszły rok FoodCare zakończył spadkiem przychodów o niemal 115 mln zł (17,5 proc.), ale wykazał niewielki zysk (0,6 mln zł). Spadki po stracie Tigera na rzecz Maspeksu i niska skala rentowności oraz kosztowne sądowe wojny z Dariuszem Michalczewskim i Maspeksem to trudna kombinacja dla firmy Wiesława Włodarskiego, zamykająca jej drzwi do wielu banków. Ponadto, jak wynika z dokumentów przygotowywanych na potrzeby emisji obligacji, FoodCare ma obecnie na karku kilka kredytów wartych grube miliony złotych, których termin spłaty już wygasł.

Spółka ma zatem braki w kasie, a musi przygotować się na najważniejszy dla niej okres w roku ruszający w maju. Presja Maspeksu, Red Bulla, Winiar, Dr Oetkera czy marketowych marek własnych rośnie z roku na rok. Dokumenty, do jakich dotarł „PB”, nie pozostawiają wątpliwości, że FoodCare szuka żywej gotówki, by refinansować kredyty i dosypać pieniądz do bieżącej działalności.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

lukka 2014-04-30

Frugo to jakieś pechowe jest... kolejna firma się na nim wykłada?

adwach 2014-04-30

Frugo jest fajne, ale jest za DROGIE!!!! Jak wchodzi nowy smak to kupuje jedną małą butelkę i na tym koniec.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu