pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Fiskus łowi coraz grubsze ryby

KUP LICENCJĘ
Jarosław Królak
Pin It email print

Skarbówka ostro wzięła się do roboty. Aż o 70 proc. wzrosła w 2013 r. wartość wykrytych przekrętów podatkowych.

 

10,2 tys. — tyle kontroli fiskus prowadził w ubiegłym roku, dokładnie tyle samo co rok wcześniej. W 2013 r. organa skarbowe wykazały się jednak nadzwyczajną skutecznością. Łączna wartość wykrytych nieprawidłowości wyniosła 6,4 mld zł — o 70,6 proc. więcej niż w 2012 r. i aż o 256 proc. więcej niż w 2011 r. Z analizy działań kontrolerów skarbowych wynika, że zaczęli łowić tam, gdzie jest szansa na wykrycie nieprawidłowości o większej wartości. Efekt jednej kontroli w 2013 r. to średnio 633,5 tys. zł. Rok wcześniej ta kwota była niższa o 70 proc.

— Wzrost efektywności wynika m.in. z poprawy trafności doboru podmiotów do kontroli. Urzędy kontroli skarbowej w coraz większej mierze stosują nowoczesne metody analityczne mające na celu zdiagnozowanie obszarów najbardziej wrażliwych na popełnianie nadużyć podatkowych — mówi Wiesława Dróżdż, rzeczniczka Ministerstwa Finansów (MF).

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

korłin 2014-05-06

chcieli socjaliste Tuska za premiera to zabiora nam każdą złotówką

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu