pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Chiński fundusz zainwestuje w Polsce miliardy

KUP LICENCJĘ
Grzegorz Nawacki
Pin It email print

CEE Equity, najnowszy gracz na polskim rynku, wyposażony w 2 mld USD, chce inwestować w infrastrukturę, energetykę, telekomunikację i produkcję.

 

Notowania

dolar

— Będziemy ciekawym graczem — tak zaczyna rozmowę Rafał Andrzejewski, który kieruje polskim biurem nowego funduszu private equity. Dlaczego ciekawym? — Fundusz będzie działał 10 lat, z opcją przedłużenia o dwa lata, a ponieważ nie możemy reinwestować zysków, to oznacza, że będziemy inwestowali na 7-9 lat, więc znacząco dłużej, niż standardowo robią fundusze private equity. Nie mamy też przeciwwskazań do obejmowania pakietów mniejszościowych — mówi Rafał Andrzejewski.

Fundusz różni się też tym, że nie będzie łowił wśród branżowej klasyki: sektorów ochrony zdrowia, handlu czy spożywczego. — Będziemy inwestowali w czterech obszarach: infrastrukturze, energetyce, telekomunikacji i specjalistycznej produkcji, czyli produkcji innowacyjnych technologii stosowanych w przemyśle, np. typowa huta szkła nas nie interesuje, ale huta, która produkuje podzespoły wykorzystywane np. w światłowodach, już tak — tłumaczy Rafał Andrzejewski. Jego zdaniem, taka charakterystyka powinna przyciągnąć projekty.

Projekty infrastrukturalne w obszarze zainteresowania CEE Equity Partners to np. drogi gminne, spalarnie, elektrociepłownie, sortownie śmieci, parkingi i projekty PPP. Jeśli chodzi o energetykę, fundusz będzie się przyglądał elektrowniom wiatrowym i słonecznym, biogazowniom, ale też elektrowniom węglowym spełniającym normy unijne itp. W sektorze telekomunikacyjnym bardziej niż na operatorów będzie polował na spółki infrastrukturalne, np. budujące sieci światłowodowe. Ciekawa jest także historia powstania funduszu.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

luk801 2014-06-23

Covek ? i ta kasa co ją mają do oddać ?

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Biznes chciałby Pokoju i Spokoju

W pierwszym roku tzw....
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu