pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Nowe emerytury chudsze od starych

KUP LICENCJĘ
PAP
Pin It email print

To, że emerytury wypłacane z nowego systemu będą niższe niż te sprzed reformy, było wiadomo od dawna. Nikt jednak nie spodziewał się, że różnice będą tak duże, i to już teraz, a nie za 20 czy 30 lat, pisze "Gazeta Wyborcza".

 

Dziennik dotarł do najnowszych danych ZUS za ubiegły rok. Okazuje się, że emerytura liczona według starych zasad wynosiła w 2013 roku 3036 zł brutto, a według zasad nowych – zaledwie 1856 zł brutto. Różnica? Blisko 1200 zł. Takie różnice między nowymi a starymi świadczeniami są zbyt duże i po prostu nie będą społecznie akceptowane, alarmują eksperci.

Dla przykładu w 2012 r. średnia emerytura ze wszystkich przyznanych według starych zasad wynosiła 2759 zł brutto, a liczona według nowych – tylko 1728 zł. W 2011 r. było to odpowiednio: 2660 zł i 1694 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

11 Komentarze

asd 2014-07-10

czas pogonic to towarzystwo i sitwe... tylko nie przyslijcie mi abw do chałupy bo nieprzychynie wyrazam sie o rzadzacych... hołota i banda nieudaczników.... ciekawe jak poradzilibyscie sobie w prywatnym biznesie nie bedac na garnuszku w zasadzie garncu publicznych pieniedzy

Mati 2014-07-10

Mamy sporo podwójnych do fus jak spółki skarbu państwa(górnicy orleny pgnig pkp) i np. nauczycieli. Jak długo bez reform te grupy społeczne będą bez konsekwencji doić zus to będzie coraz gorszy wskaźnik zus. Jakoś nikt nie zadaje tak niewygodnych pytań o umowach śmieciowych nie wspominam bo to jest wstyd a nie umowa. Skąd zus ma wziąć kasę np na rodzące dzieci mamy?? Do których sporo zus dopłaca.

prezydent2015 2014-07-10

Każdy obecny czterdziestolatek i młodszy liczący na emeryturę od 70 roku życia jest zwykłym naiwniakiem.

Mati 2014-07-10

wg słów Pawlaka mamy dzieci(coraz mniej nowych) i oszczędności he he (większości nie starcza do pierwszego ale to nic. Uśmiercą tych emerytów zakłady oczekiwań zdrowotnych w długaśnych kolejkach) Jeżeli nie masz jeszcze 40 to uciekaj z polski bo emerytury nie dostaniesz!!!

asd 2014-07-10

ale skad w was takie przyzwolenie społeczne? ze emerytury i nie bedzie i basta.... zrobcie cos w tym temacie. powiedzienie ze emerytury nie bedzie nie zwalnia was z obowiazku dokonania zmian na szczeblu rzadowym. dosc juz tej degregolady. dlaczego mam finsnowac cygaa tuskowi, dlaczego mam finansowac skukienki tuskowej, kolacje sikroskiemu itd itp i jeszcze zabiora mi ofe i wciaz pobieraja sobie olbrzymie pensje z pieniedzy publicznych i mi kaza zyc za 1500zł na emeryturze? to jedna kolacja panow sienkiewicza i belki notabene tez z pieniedzy publicznych na litosc... zrobcie cos z tym.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Panie, chodź Pan na forex

Reklamowa ofensywa firm...
News

Koniec wakacji

Kończy się sierpień, a z nim wakacje i letnia hossa…....
News

Narodowi czempioni a prywatni pretendenci

Od dobrych kilku kwartałów...
News

Luz blues w gospodarce

Luzowanie ilościowe. To hasło, które zdominowało...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Bez marginesu bezpieczeństwa

Budżet na 2017 r. jest...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu