pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Nowe emerytury chudsze od starych

KUP LICENCJĘ
PAP
Pin It email print

To, że emerytury wypłacane z nowego systemu będą niższe niż te sprzed reformy, było wiadomo od dawna. Nikt jednak nie spodziewał się, że różnice będą tak duże, i to już teraz, a nie za 20 czy 30 lat, pisze "Gazeta Wyborcza".

 

Dziennik dotarł do najnowszych danych ZUS za ubiegły rok. Okazuje się, że emerytura liczona według starych zasad wynosiła w 2013 roku 3036 zł brutto, a według zasad nowych – zaledwie 1856 zł brutto. Różnica? Blisko 1200 zł. Takie różnice między nowymi a starymi świadczeniami są zbyt duże i po prostu nie będą społecznie akceptowane, alarmują eksperci.

Dla przykładu w 2012 r. średnia emerytura ze wszystkich przyznanych według starych zasad wynosiła 2759 zł brutto, a liczona według nowych – tylko 1728 zł. W 2011 r. było to odpowiednio: 2660 zł i 1694 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

11 Komentarze

asd 2014-07-10

czas pogonic to towarzystwo i sitwe... tylko nie przyslijcie mi abw do chałupy bo nieprzychynie wyrazam sie o rzadzacych... hołota i banda nieudaczników.... ciekawe jak poradzilibyscie sobie w prywatnym biznesie nie bedac na garnuszku w zasadzie garncu publicznych pieniedzy

Mati 2014-07-10

Mamy sporo podwójnych do fus jak spółki skarbu państwa(górnicy orleny pgnig pkp) i np. nauczycieli. Jak długo bez reform te grupy społeczne będą bez konsekwencji doić zus to będzie coraz gorszy wskaźnik zus. Jakoś nikt nie zadaje tak niewygodnych pytań o umowach śmieciowych nie wspominam bo to jest wstyd a nie umowa. Skąd zus ma wziąć kasę np na rodzące dzieci mamy?? Do których sporo zus dopłaca.

prezydent2015 2014-07-10

Każdy obecny czterdziestolatek i młodszy liczący na emeryturę od 70 roku życia jest zwykłym naiwniakiem.

Mati 2014-07-10

wg słów Pawlaka mamy dzieci(coraz mniej nowych) i oszczędności he he (większości nie starcza do pierwszego ale to nic. Uśmiercą tych emerytów zakłady oczekiwań zdrowotnych w długaśnych kolejkach) Jeżeli nie masz jeszcze 40 to uciekaj z polski bo emerytury nie dostaniesz!!!

asd 2014-07-10

ale skad w was takie przyzwolenie społeczne? ze emerytury i nie bedzie i basta.... zrobcie cos w tym temacie. powiedzienie ze emerytury nie bedzie nie zwalnia was z obowiazku dokonania zmian na szczeblu rzadowym. dosc juz tej degregolady. dlaczego mam finsnowac cygaa tuskowi, dlaczego mam finansowac skukienki tuskowej, kolacje sikroskiemu itd itp i jeszcze zabiora mi ofe i wciaz pobieraja sobie olbrzymie pensje z pieniedzy publicznych i mi kaza zyc za 1500zł na emeryturze? to jedna kolacja panow sienkiewicza i belki notabene tez z pieniedzy publicznych na litosc... zrobcie cos z tym.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Biznes chciałby Pokoju i Spokoju

W pierwszym roku tzw....
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu