pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Hurtownie i apteki dostały po łapach

KUP LICENCJĘ
Alina Treptow
Pin It email print

Inspekcja farmaceutyczna wypowiedziała wojnę nielegalnemu eksportowi leków. Zamknięto ponad 100 hurtowi i aptek. Niektóre z nich prowadziły podwójną księgowość

 

Firmy farmaceutyczne alarmują, że nawet co trzeci farmaceutyk przeznaczony na polski rynek trafia za granicę. Znaczna część w sposób nielegalny, dlatego Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) zaangażował do pracy policję, prokuraturę, urzędy kontroli skarbowej, a nawet samorządowców. Zdaniem Zofii Ulz, głównego inspektora farmaceutycznego, ta zakrojona na szeroką skalę akcja przynosi pierwsze efekty.

— Od wykrycia procederu przeprowadziliśmy ponad 4 tys. kontroli hurtowni i aptek. Blisko co dziesiąta brała udział w nielegalnym procederze. Od 2009 r. [proceder nasilił się w 2012 r. — red.] inspekcja odebrała zezwolenia 42 hurtowniom, w przypadku kolejnych 10 toczą się postępowania. Ukarane zostały również apteki — inspektorzy wojewódzcy cofnęli zezwolenia około 70 podmiotom, ponad 400 nakazali dostosować się do obowiązujących przepisów — wylicza Zofia Ulz.

Na celowniku urzędu znalazł się odwrócony łańcuch dystrybucji leków. To sytuacja, w której apteki, zamiast pacjentom,sprzedawały leki hurtowni. Ta zaś wysyłała je za granicę. Zdaniem Zofii Ulz, GIF jest coraz bardziej skuteczny w wykrywaniu przestępstw.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

berebe 2014-07-21

Cofnęli zezwolenia? WOW! Myślałem, że jak zwykle skończyło się na karze 2 tyś zł (jak w spożywce) No to teraz kontrole w spożywce niech odpowiednie organa zrobią i też cofną zezwolenia. Zaczniemy jeść normalnie!

obywatel 2014-07-21

Wow w koncu!!!

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Giełda (byk i niedźwiedź)

Środa: słówko na dziś....
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu