pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Polski boom na kamery samochodowe

KUP LICENCJĘ
Mariusz Gawrychowski
Pin It email print

Wideorejestratory powtórzyły osiągnięcie tabletów — szturmem zdobywają rynek. Wśród producentów prym wiodą polskie firmy.

 

Boom na tablety, który przez ostatnich kilkanaście miesięcy napędzał sprzedaż elektroniki, się kończy. Nie oznacza to jednak, że uwielbiający elektroniczne gadżety klienci nie mają na co wydawać pieniędzy.

Miejsce przenośnych komputerów zajęły samochodowe kamery, które szturmem podbijają polski rynek. Dwa lata temu nikt o nich nie słyszał. W ubiegłym roku ich sprzedaż ruszyła z kopyta, a w tym mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją.

— W pierwszej połowie tego roku sprzedaż kamer wzrosła o 550 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego. Bardzo duże zainteresowanie tego typu urządzeniami obserwowaliśmy szczególnie w maju i czerwcu, czyli w miesiącach poprzedzających wakacyjne wyjazdy — twierdzi Patryk Wojtas ze sklepu internetowego Agito.pl.

— Od początku roku sprzedaliśmy ponad 100 tys. kamer samochodowych i sportowych. To zdecydowanie więcej niż przez cały ubiegły rok — mówi Wawrzyniec Woźny, który odpowiada za ten segment produktów w poznańskiej firmie Goclever.

Manta, inny polski producent elektroniki, szacuje, że w tym roku sprzeda 200 tys. takich urządzeń o wartości około 30 mln zł. Graczy, którzy mają takie ambicje, jest więcej. Dlatego w tym roku Polacy mogą kupić nawet 1 mln sztuk kamer, a wartość rynku osiągnie 150-200 mln zł. Choć w porównaniu z tabletami to niewiele, to producenci zacierają ręce. Liczy się bowiem marża, a ta w przypadku kamer jest najwyższa na rynku elektroniki.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

Karbinadel 2014-08-21

Następne będą mikrofony

Retribution 2014-08-21

kierunkowe... :P

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Plan Maggie – nowojorska komedia

Porównania z filmami...
News

GPW (1991-2016) RIP. A inwestorom dziękujemy

Giełda nie jest nam...
News

Państwo a frankowy rachunek

Niedawno NBP wydał opinię...
News

Jak pomóc placówkom medycznym w kłopotach?

Po lipcowych zmianach w...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Spółki tylko skarbu państwa

Powoli trzeba się...
News

Skok ministra energii na nasze pieniądze

10 mld zł w ciągu kilku...
News

Stworzyli miejsce pracy, nie firmę

Młodzi ludzie, pełni...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu