pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Poród opłacony bitcoinem

KUP LICENCJĘ
Eugeniusz Twaróg
Pin It email print

W szpitalu Medicovera można już płacić kryptowalutą. Jest pierwsza para, która w bitcoinie chce rozliczyć koszty porodu. Akuszerem będzie inPay.

 

Notowania

01CYBATON, dolar, RUBICON

To wydarzenie można uznać za symboliczne narodziny rynku bitcoina w Polsce, który z niszowej waluty wyrasta na równoprawny dla gotówki, przelewu i karty instrument płatniczy. Od kilku dni kryptowalutą można płacić za usługi szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Wejście tak poważnego akceptanta stanowi prawdziwy przełom w rozwoju płatności bitcoinem w Polsce. Do tej pory w ich gronie przeważały małe kawiarnie i punkty usługowe, których zainteresowanie nową walutą często jest wynikiem osobistego zaangażowania właścicieli w życie bitcoinowej społeczności.

Medicover jest zawodnikiem zupełnie innej kategorii, dysponuje rozpoznawalną marką i w bitcoina „wchodzi” nie tylko ze względów marketingowych.

— Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tegoni rozwiązania, by ułatwić pacjentom z zagranicy korzystanie z usług naszego szpitala. W szczególności jesteśmy zainteresowani kierunkiem wschodnim (Ukraina, Białoruś, Rosja), ale również amerykańskim (USA) — mówi Izabella Murawska, kierownik ds. marketingu i sprzedaży usług szpitala w Wilanowie.

Medicover nie ma planów rozszerzenia akceptacji bitcoina na sieć przychodni. W szpitalu kryptowalutą można natomiast opłacić wszystkie usługi, w tym diagnostykę, porody, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.52 
0.50 
0.44 
0.39 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu