pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Poród opłacony bitcoinem

KUP LICENCJĘ
Eugeniusz Twaróg
Pin It email print

W szpitalu Medicovera można już płacić kryptowalutą. Jest pierwsza para, która w bitcoinie chce rozliczyć koszty porodu. Akuszerem będzie inPay.

 

Notowania

01CYBATON, dolar, RUBICON

To wydarzenie można uznać za symboliczne narodziny rynku bitcoina w Polsce, który z niszowej waluty wyrasta na równoprawny dla gotówki, przelewu i karty instrument płatniczy. Od kilku dni kryptowalutą można płacić za usługi szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Wejście tak poważnego akceptanta stanowi prawdziwy przełom w rozwoju płatności bitcoinem w Polsce. Do tej pory w ich gronie przeważały małe kawiarnie i punkty usługowe, których zainteresowanie nową walutą często jest wynikiem osobistego zaangażowania właścicieli w życie bitcoinowej społeczności.

Medicover jest zawodnikiem zupełnie innej kategorii, dysponuje rozpoznawalną marką i w bitcoina „wchodzi” nie tylko ze względów marketingowych.

— Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tegoni rozwiązania, by ułatwić pacjentom z zagranicy korzystanie z usług naszego szpitala. W szczególności jesteśmy zainteresowani kierunkiem wschodnim (Ukraina, Białoruś, Rosja), ale również amerykańskim (USA) — mówi Izabella Murawska, kierownik ds. marketingu i sprzedaży usług szpitala w Wilanowie.

Medicover nie ma planów rozszerzenia akceptacji bitcoina na sieć przychodni. W szpitalu kryptowalutą można natomiast opłacić wszystkie usługi, w tym diagnostykę, porody, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Plan Maggie – nowojorska komedia

Porównania z filmami...
News

GPW (1991-2016) RIP. A inwestorom dziękujemy

Giełda nie jest nam...
News

Państwo a frankowy rachunek

Niedawno NBP wydał opinię...
News

Jak pomóc placówkom medycznym w kłopotach?

Po lipcowych zmianach w...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Spółki tylko skarbu państwa

Powoli trzeba się...
News

Skok ministra energii na nasze pieniądze

10 mld zł w ciągu kilku...
News

Stworzyli miejsce pracy, nie firmę

Młodzi ludzie, pełni...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu