pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Gazprom pali się do polskich mediów

KUP LICENCJĘ
Karol Jedliński
Pin It email print

Gazprom-Media, kontrolowana przez Kreml i oligarchów spółka, przymierza się do inwestycji nad Wisłą.

 

Notowania

euro, TVN, ropa brent

Więcej na temat rosyjskiej gospodarki przeczytasz TUTAJ.

Tisze jediesz, dalsze budiesz — ta zasada w rosyjskim biznesie obowiązuje od dekad, w czasach obecnej gospodarczej zimnej wojny z Zachodem stała się kanonem. Dlatego nie dziwi, że po cichu od miesięcy Gazprom-Media, spółka należąca do m.in. Gazprombanku (ten z kolei należy do Gazpromu, obłożonego sankcjami przez USA) i bliskich przyjaciół Władimira Putina, negocjuje ważną transakcję w Polsce.

Rozmowy, znajdujące się na finiszu, dotyczą przejęcia jednego z polskich brokerów reklamowych z rynku telewizyjnego i internetowego. Jeszcze dwa lata temu Atmedia, bo o nich mowa, były liderem na rynku pośrednictwa sprzedaży czasu reklamowego w kanałach tematycznych.

Przez spółkę, działającą także w Czechach i na Węgrzech, przechodziły budżety reklamowe na poziomie wyraźnie ponad 100 mln zł. Broker przynosił sowite zyski do czasu, gdy na rynek kanałów tematycznych nie weszły spółki zależne Polsatu i TVN. Wówczas przychody Atmediów spadły kilkakrotnie, a broker został wystawiony na sprzedaż przez amerykański koncern AMC.

— Nie komentuję — mówi tylko Marcin Boroszko, prezes Atmediów, pytany o bliski finał negocjacji z Gazprom-Media. W takich samych, żołnierskich słowach odpowiadają pozostałe strony transakcji. I nic dziwnego — rosyjski kapitał w polskich mediach to temat więcej niż drażliwy.

Bo według informacji „PB”, Gazprom-Media kupuje Atmedia w konkretnym celu — by mieć na lata przyczółek inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. Choćby w Polsce nie brakuje takowych okazji na stole. Jedną z nich jest choćby TVN.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

Hagen 2014-12-03

I tak jest pełno prorosyjskich trolli w internecie na różnych forach, powinni zablokować inwestycje zagraniczne w mediach.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Konstytucyjna innowacyjność

Jeśli wicepremiera już od...
News

Negatywne konsekwencje krytycznych i...

Jeżeli na stanowisku...
News

Jak zniesmaczyć dziennikarza

To będzie elementarz...
News

Chinese

Środa: słówko na dziś. Czyta Kevin Aiston.
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na środę,...

Kontrakty terminowe na...
News

Po debacie w USA

Pierwszy, naprawdę poważny test w tej kampanii za...
News

Z Clinton Co. nudno, ale z Trump Intl. nie...

Z kim zawarłbyś kontrakt,...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu