pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Wirtualna Polska zmierza na parkiet

KUP LICENCJĘ
Magdalena Wierzchowska
Pin It email print

Prospekt emisyjny jest już w Komisji Nadzoru Finansowego. Alternatywa to sprzedaż akcji portalu inwestorowi branżowemu.

 

Wirtualna Polska (WP) podbija w ostatnich miesiącach polski internet — po serii przejęć wspięła się na pozycję lidera. Jej szefom i właścicielom idzie na tyle dobrze, że przyspieszają plany giełdowego debiutu. Z informacji „PB” wynika, że prospekt emisyjny trafił już do Komisji Nadzoru Finansowego. — Inwestorzy finansowi chcą sprzedać 15-20 proc. akcji. Podobny pakiet będą stanowiły akcje nowej emisji. Dzięki ofercie publicznej spółka chce zdobyć kapitał na przejęcia, dalsze inwestycje w technologie oraz zespół — mówi jeden z naszych informatorów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciele wyceniają spółkę na około 1 mld zł, co daje szacunkową wycenę IPO na 300 mln zł. Może to być największy tegoroczny debiut giełdowy po Raiffeisenie, którego na GPW wysyła regulator.

— Wirtualna Polska ma inwestora typu private equity, jest więc dla niej naturalne, że musi brać pod uwagę różne scenariusze rozwoju, w tym gotowość na IPO. Możemy, ale nie musimy tego robić. W ciągu zaledwie roku od transakcji zarząd przeprowadził udaną integrację o2 i WP. Przeprowadziliśmy wiele akwizycji, wzmacniając merytorycznie treści na stronie głównej WP i budując podwaliny pod biznes e-commerce. Znacząco zwiększyliśmy liczbę odbiorców, którzy coraz chętniej i dłużej zostają na stronach WP — mówi Krzysztof Krawczyk, partner zarządzający Innova Capital.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu