pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Nationale-Nederlanden wraca na polski rynek

KUP LICENCJĘ
Mariusz Gawrychowski
Pin It email print

20 lipca ING Życie i ING OFE zmienią nazwę na NN Życie i NN OFE. Rebranding nie dotknie ING Banku Śląskiego.

 

Notowania

euro

Zmiana marki jest związana z podziałem molocha finansowego, jakim jest obecnie holenderski koncern ING, na dwie części. Do pierwszej z nich, która dalej będzie działała pod dotychczasową marką, trafią bankowe aktywa grupy, w tym ING Bank Śląski. Natomiast część ubezpieczeniowa po planowanym na 2 lipca debiucie giełdowym ma pójść własną drogą — będzie nazywać się Nationale-Nederlanden (NN).

W Polsce zmiana marek odbędzie się 20 lipca i będzie dotyczyła pięciu podmiotów. Najważniejsze z nich to ING Życie (NN Życie) oraz ING PTE (NN PTE). Pozostałe to ING Usługi Finansowe, INF OFE i ING Dobrowolny Fundusz Emerytalny.

Zmiany dotyczą jedynie nazw i logotypów spółek. Zobowiązania wobec klientów, bieżąca obsługa oraz zawarte umowy przez ING Życie oraz ING OFE pozostaną bez zmian. Ponadto nie zmienią się dane teleadresowe Nationale-Nederlanden w Polsce, z zmieni się jedynie adres strony internetowej. 

Podział ING to efekt decyzji Komisji Europejskiej, która uratowała holenderskiego giganta od bankructwa, przyznając mu 10 mld EUR pomocy publicznej. Postawiła jednak warunek: oddzielenie działalności bankowej od ubezpieczeniowej. W skład grupy NN mają wejść spółki ubezpieczeniowe ING w Holandii, Polsce, Turcji, Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Bułgarii, Belgii, Hiszpanii, Grecji, Luksemburgu i Japonii oraz część inwestycyjna ING. 

Nationale-Nederlanden jest marką doskonale znaną polskim klientom. Holendrzy używali jej nad Wisłą do 2008 r., kiedy zdecydowali się ujednolicić nazewnictwo wszystkich spółek i postawili na ING. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

kos 2015-06-01

Czyżby optymalizacja podatkowa, bo pamiętam jak NN zmianiało się w ING i tez wtedy mówili, że to strategia firmy. ?

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu