pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Nationale-Nederlanden wraca na polski rynek

KUP LICENCJĘ
Mariusz Gawrychowski
Pin It email print

20 lipca ING Życie i ING OFE zmienią nazwę na NN Życie i NN OFE. Rebranding nie dotknie ING Banku Śląskiego.

 

Notowania

euro

Zmiana marki jest związana z podziałem molocha finansowego, jakim jest obecnie holenderski koncern ING, na dwie części. Do pierwszej z nich, która dalej będzie działała pod dotychczasową marką, trafią bankowe aktywa grupy, w tym ING Bank Śląski. Natomiast część ubezpieczeniowa po planowanym na 2 lipca debiucie giełdowym ma pójść własną drogą — będzie nazywać się Nationale-Nederlanden (NN).

W Polsce zmiana marek odbędzie się 20 lipca i będzie dotyczyła pięciu podmiotów. Najważniejsze z nich to ING Życie (NN Życie) oraz ING PTE (NN PTE). Pozostałe to ING Usługi Finansowe, INF OFE i ING Dobrowolny Fundusz Emerytalny.

Zmiany dotyczą jedynie nazw i logotypów spółek. Zobowiązania wobec klientów, bieżąca obsługa oraz zawarte umowy przez ING Życie oraz ING OFE pozostaną bez zmian. Ponadto nie zmienią się dane teleadresowe Nationale-Nederlanden w Polsce, z zmieni się jedynie adres strony internetowej. 

Podział ING to efekt decyzji Komisji Europejskiej, która uratowała holenderskiego giganta od bankructwa, przyznając mu 10 mld EUR pomocy publicznej. Postawiła jednak warunek: oddzielenie działalności bankowej od ubezpieczeniowej. W skład grupy NN mają wejść spółki ubezpieczeniowe ING w Holandii, Polsce, Turcji, Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Bułgarii, Belgii, Hiszpanii, Grecji, Luksemburgu i Japonii oraz część inwestycyjna ING. 

Nationale-Nederlanden jest marką doskonale znaną polskim klientom. Holendrzy używali jej nad Wisłą do 2008 r., kiedy zdecydowali się ujednolicić nazewnictwo wszystkich spółek i postawili na ING. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

kos 2015-06-01

Czyżby optymalizacja podatkowa, bo pamiętam jak NN zmianiało się w ING i tez wtedy mówili, że to strategia firmy. ?

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Żywot bohatera wojennego

I słowo żywot jest tu adekwatne, ponieważ opowieść o...
News

Chopin polubił przesiadki

Lotnisko Chopina wprowadza...
News

Zgoda na CETA za późno, ale jest

Żeby zrozumieć...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Nadchodzi halloweenowa schizofrenia

Wielkimi krokami nadchodzi...
News

Absurdy raportu Doing Business 2017 a...

Według najnowszego raportu...
News

Budżetowe starcie zgodne z tradycją

W cieniu pierwszego...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu