pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Niemcy: Chadeccy politycy domagają się sankcji przeciwko Polsce

KUP LICENCJĘ
pap
Pin It email print

Szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder opowiedział się za sankcjami wobec Polski, „jeśli kraj ten będzie w dalszym ciągu lekceważył normy państwa prawa”.

 

Notowania

euro, ropa brent

W wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”, omówionym w sobotę w wydaniu online, Kauder oświadczył m.in., że „kiedy stwierdza się naruszenia wartości europejskich, państwa członkowskie (Unii Europejskiej) muszą mieć odwagę sięgnięcia po sankcje”.

„Polski rząd musi wiedzieć: pewnych podstawowych wartości nie wolno w Europie naruszać” – powiedział i wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska „dokładnie przyjrzy się teraz” sytuacji w Polsce.

„Spiegel” informuje, że „również przewodniczący grupy CDU/CSU w Parlamencie Europejskim Herbert Reul opowiedział się za karami finansowymi przeciwko Polsce”.

„Potrzebujemy sankcji gospodarczych, jeśli polityczne środki dialogu są nieskuteczne” – powiedział Reul „Spieglowi”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

Jacek 2016-01-09

A czy oni tego nie mówią o sobie, o rządzie niemieckim? Kneblowanie ust mediów w ramach poprawności politycznej i narażanie własnych obywateli, to chyba jest zdecydowanie wbrew jakimkolwiek cywilizowanym zasadom. Czekam, kiedy Niemcy zostaną osądzeni za to co stało się m.in. w Kolonii i czego media niemieckie nie pokazały przez kilka dni. A ciekawe, że w Polsce jedynie TV Republika zaczeła o tym mówić już 2 stycznia.

Tommy Walker 2016-01-10

W RFN zaczyna być jak w PRL: ludzie mówią zupełnie co innego niż politycy i media, a niewygodnych informacji nie puszcza się w eter. W Polsce tez mamy problemy, ale niech każdy zajmie się swoimi sprawami

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu