pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Niemcy: Chadeccy politycy domagają się sankcji przeciwko Polsce

KUP LICENCJĘ
pap
Pin It email print

Szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder opowiedział się za sankcjami wobec Polski, „jeśli kraj ten będzie w dalszym ciągu lekceważył normy państwa prawa”.

 

Notowania

euro, ropa brent

W wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”, omówionym w sobotę w wydaniu online, Kauder oświadczył m.in., że „kiedy stwierdza się naruszenia wartości europejskich, państwa członkowskie (Unii Europejskiej) muszą mieć odwagę sięgnięcia po sankcje”.

„Polski rząd musi wiedzieć: pewnych podstawowych wartości nie wolno w Europie naruszać” – powiedział i wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska „dokładnie przyjrzy się teraz” sytuacji w Polsce.

„Spiegel” informuje, że „również przewodniczący grupy CDU/CSU w Parlamencie Europejskim Herbert Reul opowiedział się za karami finansowymi przeciwko Polsce”.

„Potrzebujemy sankcji gospodarczych, jeśli polityczne środki dialogu są nieskuteczne” – powiedział Reul „Spieglowi”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

Jacek 2016-01-09

A czy oni tego nie mówią o sobie, o rządzie niemieckim? Kneblowanie ust mediów w ramach poprawności politycznej i narażanie własnych obywateli, to chyba jest zdecydowanie wbrew jakimkolwiek cywilizowanym zasadom. Czekam, kiedy Niemcy zostaną osądzeni za to co stało się m.in. w Kolonii i czego media niemieckie nie pokazały przez kilka dni. A ciekawe, że w Polsce jedynie TV Republika zaczeła o tym mówić już 2 stycznia.

Tommy Walker 2016-01-10

W RFN zaczyna być jak w PRL: ludzie mówią zupełnie co innego niż politycy i media, a niewygodnych informacji nie puszcza się w eter. W Polsce tez mamy problemy, ale niech każdy zajmie się swoimi sprawami

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Plan Maggie – nowojorska komedia

Porównania z filmami...
News

GPW (1991-2016) RIP. A inwestorom dziękujemy

Giełda nie jest nam...
News

Państwo a frankowy rachunek

Niedawno NBP wydał opinię...
News

Jak pomóc placówkom medycznym w kłopotach?

Po lipcowych zmianach w...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Spółki tylko skarbu państwa

Powoli trzeba się...
News

Skok ministra energii na nasze pieniądze

10 mld zł w ciągu kilku...
News

Stworzyli miejsce pracy, nie firmę

Młodzi ludzie, pełni...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu