pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

TI: Polska coraz mniej skorumpowana

KUP LICENCJĘ
Katarzyna Łasica
Pin It email print

Polska awansowała o pięć pozycji w rankingu korupcji organizacji pozarządowej Transparency International.

 

W tym roku Polska uzyskała 62 punkty i zajęła, ex aequo z Tajwanem,  miejsce 30. Co ciekawe w ubiegłorocznym zestawieniu oba kraje były również tak samo sklasyfikowane.
Pozarządowa organizacja z siedzibą w Berlinie sklasyfikowała pod względem poziomu korupcji 168 państw w skali od 0 (najwyższy poziom korupcji) do 100 punktów.

W tegorocznym rankingu najmniej skorumpowane okazały się kraje skandynawskie. Podobnie jak w ubiegłym roku najmniej skorumpowanym państwem okazała się Dania, tuż za nią uplasowały się Finlandia i Szwecja. Z podium na miejsce czwarte spadła natomiast Nowa Zelandia, która rok temu była na pozycji drugiej.

Listę najbardziej skorumpowanych państw 2015 r. zamykają Sudan, Afganistan, Korea Północna i Somalia.

Jak podkreśla organizacja, korupcja jest wciąż powszechnym zjawiskiem na świecie, jednak w minionym roku więcej było państw, w których zjawisko to bardziej słabło, niż przybierało na sile.

Raport Transparency International opracowywany jest na podstawie danych między innymi Banku Światowego i Światowego Forum Ekonomicznego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

abx 2016-01-27

Nic dziwnego że Hiszpania wypada gorzej od nas skoro tam skorumpowana jest nawet rodzina królewska. Dlatego stary król abdykował choć atmosfery to i tak nie poprawiło...

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu