pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Wzrost w końcówce trudnego miesiąca

KUP LICENCJĘ
Adam Stańczak, DM BOŚ
Pin It email print

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły nie tylko tydzień, ale również miesiąc i w każdej z tych perspektyw zakończenie daje nieco inny obraz rynku największych spółek.

 

Tagi

Rynek

Notowania

WIG20, WIG

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, iż po sennej w sumie sesji WIG20 zyskał dziś 1,4 procent, na co znaczący wpływ miał końcowy fixing, który nie tylko wypchnął indeks na dzienne maksima, ale jeszcze podniósł skokowo obrót do 761 mln złotych. Zwyżka była jednak przedłużeniem dobrej postawy rynku w dniu wczorajszym, który był w pewnym sensie przesileniem w nastrojach za sprawą ożywienia popytu na akcje banków.

W efekcie WIG20 zyskał w tydzień 3,1 procent, co znalazło przełożenie na pozytywny obraz rynku na wykresie o kompresji tygodniowej. Owocem zwyżki jest biały korpus, który dobrze uzupełnia świecę z dolnym cieniem wykreśloną w tygodniu poprzednim. Zwolennicy japońskich technik analitycznych zobaczą w tym układzie wskazanie gotowości rynku do odwrócenia trendu spadkowego.

Niestety, w kontrze do tego obrazu stoi perspektywa miesięczna, w której WIG20 zanotował stratę o 4,2 procent, co przełożyło się na dziewiąty z rzędu miesiąc przeceny. W takiej kompresji wykres doskonale pokazuje skalę trudności przed jaką staje popyt, gdyby kupujący chcieli zanegować wielomiesięczną bessę. Nie ma wątpliwości, iż w perspektywie miesięcznej podaż zachowała przewagę i kupujący mają ciągle przed sobą zadanie wykreowania jakiegoś sygnału zakończenia trendu spadkowego.  

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu