pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Wzrost w końcówce trudnego miesiąca

KUP LICENCJĘ
Adam Stańczak, DM BOŚ
Pin It email print

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły nie tylko tydzień, ale również miesiąc i w każdej z tych perspektyw zakończenie daje nieco inny obraz rynku największych spółek.

 

Notowania

WIG20, WIG

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, iż po sennej w sumie sesji WIG20 zyskał dziś 1,4 procent, na co znaczący wpływ miał końcowy fixing, który nie tylko wypchnął indeks na dzienne maksima, ale jeszcze podniósł skokowo obrót do 761 mln złotych. Zwyżka była jednak przedłużeniem dobrej postawy rynku w dniu wczorajszym, który był w pewnym sensie przesileniem w nastrojach za sprawą ożywienia popytu na akcje banków.

W efekcie WIG20 zyskał w tydzień 3,1 procent, co znalazło przełożenie na pozytywny obraz rynku na wykresie o kompresji tygodniowej. Owocem zwyżki jest biały korpus, który dobrze uzupełnia świecę z dolnym cieniem wykreśloną w tygodniu poprzednim. Zwolennicy japońskich technik analitycznych zobaczą w tym układzie wskazanie gotowości rynku do odwrócenia trendu spadkowego.

Niestety, w kontrze do tego obrazu stoi perspektywa miesięczna, w której WIG20 zanotował stratę o 4,2 procent, co przełożyło się na dziewiąty z rzędu miesiąc przeceny. W takiej kompresji wykres doskonale pokazuje skalę trudności przed jaką staje popyt, gdyby kupujący chcieli zanegować wielomiesięczną bessę. Nie ma wątpliwości, iż w perspektywie miesięcznej podaż zachowała przewagę i kupujący mają ciągle przed sobą zadanie wykreowania jakiegoś sygnału zakończenia trendu spadkowego.  

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Samorządowcy powinni patrzeć rządzącym na...

Samorządowi przyda się...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

„Nie tak słaby” PKB może postawić kropkę nad...

Piątkowe dane o PKB Stanów...
News

Temat OFE wraca jak bumerang

W piątek rano inwestorów...
News

Robert Lewandowski przegrał ze Scarlett...

Na europejskich...
News

Nacjonalizacja OFE?

Czyżby nacjonalizacja OFE była kolejną cegiełką do...
News

Czy PiS dobije OFE i giełdę

Rząd ponoć pracuje nad...
News

Kanton i głosy z Pearl River

31 dziennikarzy zderzyło...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.60 
0.52 
0.41 
0.31 
0.29 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu