pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Przerwana dobra passa na Wall Street

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Znów zrobiło się nerwowo na amerykańskich giełdach. Po trzydniowej zwyżce na parkietach, napędzanej zwyżką notowań akcji spółek finansowych, w czwartek doszło do wyhamowania strony popytowej i udanej próby kontrataku ze strony sprzedających.

 

Część z nich starała się zrealizować krótkoterminowe zyski, w efekcie czego, indeksy znalazły się w czerwonych obszarach.

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,25 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,47 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 1,03 proc.

Pogorszenie nastrojów było spowodowane w głównej mierze słabe rezultaty kwartale koncernu Wal-Mart Stores i osłabienie tendencji wzrostowej na ropie.

Przecenie poddawało się osiem spośród 10 głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500, przy czym najmocniej na wartości traciły udziały spółek energetycznych. Z uwagi na znaczący udział w indeksach miały one negatywne przełożenie na wskaźniki, a spadki notowań koncernów paliwowych wywołała m.in. informacja o wzroście zapasów paliw w USA.

Zwyżkował kurs akcji IBM, chwilami grubo o ponad 5 proc. Aprecjację „wymusiło” podniesienie rekomendacji przez analityków Morgan Stanley do poziomu „przeważaj” i informacja o nowej akwizycji w segmencie powiązanym z medycyną.

Cena walorów Wal-Mart spadała o ponad 4 proc. Zniżka to rezultat publikacji niższego niż oczekiwano zysku kwartalnego i niepokojącej prognozy sprzedaży przez największego na świecie właściciela sieci supermarketów.

Przecenie poddawały się również walory Apple. W tym przypadku spadek wynikał z informacji o problemach z ładowarkami turystycznymi i wtyczkami producenta Iphone’ów i raportu firmy Gartner, sugerującego na pierwszy spadek sprzedaży smartfonów „jabłuszka”.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Sztuka życia i śmierci wg młodych

„Burn, burn, burn” to...
News

436 mln zł na inwestycje w polskie startupy

Od kilku lat modnym...
News

Ważny sprawdzian dla Donalda Tuska

Losy CETA będą ważnym...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Snajper 3 nie rzuci świata na kolana  

Snajper 3 to nasza...
News

VI Konferencja Rada Nadzorcza, czyli...

Dlaczego nadzór...
News

Za co klient zapłaci

Seria: Krytycznie Ważne Informacje cz. 003
News

Celem powinien być kompromis

Reaktywacja Rady dialogu...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu