pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Kaczyński: 500+ to przejęcie przez państwo ciężaru utrzymania dzieci

KUP LICENCJĘ
PAP, DI
Pin It email print

Rządowy program 500 plus to przejęcie przez państwo bardzo znacznej części ciężaru utrzymania dzieci - ocenił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewniał, że w programie partii od początku był zapis o wsparciu na drugie i kolejne dzieci.

 

Notowania

euro

"Utrzymanie dzieci, to jest taki dobry ciężar" - mówił Kaczyński w Augustowie (Podlaskie), gdzie wspierał kampanię kandydatki PiS w wyborach uzupełniających do Senatu, Anny Marii Anders. Wybory w okręgu obejmującym część województwa podlaskiego, odbędą się 6 marca.

Według przytoczonych przez prezesa PiS danych, w Polsce przeciętnie rodzina wydaje 180 tys. zł na utrzymanie dziecka do 18. roku życia. Jak mówił, pieniądze z programu 500 plus to prawie dwie trzecie tej kwoty. "To jest naprawdę dużo. Dla wsi, a to są przecież tereny, gdzie mieszka znaczna część ludności, będą to większe środki niż z dopłat do hektara i dopłat z Unii Europejskiej. To jest naprawdę coś bardzo, bardzo dużego" - powiedział Kaczyński do uczestników spotkania w Augustowie.

Dodał, że opozycja kwestionuje program wprost albo pośrednio, "bo jeżeli ktoś, jak Platforma Obywatelska, domaga się rozwiązań całkowicie nierealnych, mówi +dla wszystkich dzieci+, czyli także dla pierwszych, co jest praktycznie rzecz biorąc niewykonalne, (bo) na to nie ma pieniędzy, to w gruncie rzeczy wysadza to w powietrze".

Podkreślił też, że od początku we wszystkich planach PiS, także w przedstawionych projektach ustaw "było wyraźnie powiedziane", że pieniądze będą przysługiwały rodzicom przy drugim i kolejnych dzieciach. "Może ktoś się kiedyś pomylił, ale program partii jest znany, znane były, przedstawiane projekty ustaw: od drugiego dziecka, mówiliśmy to od samego początku. A dla rodzin biednych, od pierwszego dziecka" - powiedział prezes PiS.

Dodał, że dopuszczalna kwota dochodu na osobę w rodzinie z jednym dzieckiem, przy której świadczenie przysługuje (obecnie 800 zł, a przy dziecku niepełnosprawnym 1,2 tys. zł - PAP), będzie z czasem podnoszona. "Wraz z mam nadzieję bogaceniem się naszego kraju i likwidacją ogromnej sfery nadużyć podatkowych, z którymi mamy dzisiaj w Polsce do czynienia" - mówił Jarosław Kaczyński.

Program 500 plus to sztandarowy projekt rządu PiS, zapowiadany w kampanii wyborczej. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

6 Komentarze

asd 2016-02-20

Już się nawet z tym nie kryją, Państwo ma dzieci UTRZYMYWAĆ, KARMIĆ i WYCHOWAĆ na wiernych, zindoktrynowanych homo sovieticus. Najzabawniejsze, że ustrój socjalistyczny wprowadza partia, której przedstawiciele mają gęby pełne frazesów o walce z komunizmem, PZPR itp. Żałosne, bo PO niszczyło Nas siłami zewnętrznymi, a PiS próbuje rozsadzić Nas od środka.

Czerwony Wiewiór 2016-02-20

Jak mawiają za Odrą: "Alter schont vor Torheit nicht"

Karbinadel 2016-02-20

Program partii programem narodu

jang 2016-02-20

za 500 zł/mies to może Pan kota utrzymywać nie dziecko!!!

Pfek 2016-02-21

Dotyczy to wsparcia tylko tych równiejszych dzieci, a nie tych z gorszego sortu.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.57 
0.50 
0.44 
0.38 
0.32 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu