pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

GBPUSD ustanowił nowe tegoroczne minimum

KUP LICENCJĘ
Marek Rogalski, główny analityk DM BOŚ
Pin It email print

Na fali rosnących obaw związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (nasiliły się po tym, jak mer Londynu poparł zwolenników Brexitu – referendum w tej sprawie odbędzie się 23 czerwca), a także relatywnie silnego dolara po ostatnich danych nt. inflacji CPI w styczniu, kurs GBP/USD naruszył dzisiaj ostatnie minimum na poziomie 1,14078 – nowy dołek wypadł przy 1,4056.

 

Tagi

waluty

Notowania

euro, BOS, funt, dolar

Nieco słabszy odczyt szacunkowego indeksu PMI dla przemysłu w USA, który został opublikowany o godz. 15:45 może dawać pretekst do nieznacznej korekty ostatnich wzrostów dolara. Wartość PMI w styczniu wyniosła 51 pkt. wobec szacowanych 52 pkt. i 52,4 pkt. odnotowanych w styczniu. Wprawdzie dla rynku bardziej liczą się dane ISM, które poznamy na początku marca, to jednak słabszy PMI może ponownie nasilić obawy, co do rzeczywistej kondycji amerykańskiej gospodarki.

Bilans na koszyku BOSSA USD wygląda jednak nieźle – o ile utrzymana zostanie dzisiejsza zdobycz, czyli sforsowanie kluczowego oporu przy 82,25 pkt., co daje przesłanki do oczekiwania testu okolic 83,15 pkt. na przestrzeni kilkunastu dni.

To w przypadku GBPUSD sugerowałoby, że należy liczyć się z kontynuacją trendu spadkowego w średnim terminie. Oczywiście – wiele będzie zależeć od sondaży, ale warto pamiętać, że w sytuacji tzw. błędu statystycznego o ostatecznym wyniku referendum zadecydować może nawet tzw. nieoczekiwane wydarzenie, jak chociażby… zamach terrorystyczny przeddzień głosowania. To sprawia, że niepewność utrzyma się aż do czasu publikacji wyników głosowania.  Tymczasem szersze ujęcie dla GBP/USD wskazuje, że po tym jak złamane zostało minimum z maja 2010 r. to notowania mogą zmierzać w stronę historycznych dołków z 2009 r. przy 1,35-1,3650.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

„Nie tak słaby” PKB może postawić kropkę nad...

Piątkowe dane o PKB Stanów...
News

Temat OFE wraca jak bumerang

W piątek rano inwestorów...
News

Robert Lewandowski przegrał ze Scarlett...

Na europejskich...
News

Nacjonalizacja OFE?

Czyżby nacjonalizacja OFE była kolejną cegiełką do...
News

Czy PiS dobije OFE i giełdę

Rząd ponoć pracuje nad...
News

Kanton i głosy z Pearl River

31 dziennikarzy zderzyło...
News

Polska biurokracja – co trzeba naprawić w...

Wiemy co jest do poprawy....
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.80 
0.46 
0.41 
0.38 
0.32 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu