pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Pierwszy supermarket z przeterminowaną żywnością

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, local.dk
Pin It email print

W Danii ruszył pierwszy supermarket, w którym oferowana jest żywność lekko przeterminowana i w uszkodzonych opakowaniach, która normalnie trafiłaby na śmietnik.

 

Supermarket WeFood powstał w Kopenhadze z inicjatywy charytatywnej organizacji pozarządowej Folkekirkens Nødhjælp (DanChurchAid), która sprzeciwia się marnowaniu żywności. W inauguracyjnym otwarciu brali udział m.in. księżniczka Marie oraz minister ds. żywności i środowiska. Jak podkreślono, supermarket nie jest skierowany jedynie do osób o niższych dochodach, ale do wszystkich, dla których nie jest obojętny problem marnowania żywności.

WeFood oferuje szeroką gamę produktów, m.in. pieczywo, owoce, warzywa, nabiał, mięso, żywność mrożoną i suszoną.  Ceny są o 30-50 proc. niższe niż w zwykłych supermarketach. W supermarkecie pracują wolontariusze. Całe uzyskane pieniądze są przekazywane na działalność  Folkekirkens Nødhjælp w najbiedniejszych krajach świata.

Każdego roku w Danii na śmietnik trafia 700 tys. ton żywności pomimo iż Duńczycy zdołali zmniejszyć jej marnowanie o 25 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

uroczy 2016-02-23

Więcej treści na ten temat http://skandynawiainfo.pl/dania-ogranicza-marnowanie-zywnosci/

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.56 
0.43 
0.40 
0.38 
0.32 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu