pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Nastroje falują na Wall Street

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Na amerykańskich giełdach inicjatywa tym razem należała do sprzedających. Indeksy we wtorek traciły relatywnie sporo na wartości napędzane zniżką w sektorze spółek materiałowych i finansowych.

 

Tagi

Regiony

Do skracania pozycji przez inwestorów zachęcała też tracąca ponownie na wartości ropa, która poddawała się korekcie po wypowiedzi ministra ropy Arabii Saudyjskiej. Stwierdził on, że nie ma obecnie szans na redukcję poziomu wydobycia surowca.

Ostatecznie indeks DJ IA na finiszu wtorkowej sesji spadał o 1,14 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 1,25 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 1,47 proc.

Negatywnie na zachowanie handlujących wpływała też część opublikowanych we wtorek danych makro. O ile mogła cieszyć zwyżka sprzedaży używanych domów w grudniu, która znalazła się na drugim pod względem wielkości poziomie od 2007 roku, o tyle do optymizmu nie skłaniał spadek zaufania konsumentów oraz indeksu Fed z Richmond. Ten ostatni wszedł w ujemne regiony, co oznacza dekoniunkturę w aktywności produkcyjnej w tym regionie Stanów Zjednoczonych.

Najsłabszym sektorem we wtorek był finansowy, który cierpi mi.in. z powodu zaangażowania kredytowego w branżę paliwową. Podaż w tym segmencie wzmocniła informacja banku JPMorgan, że zmuszony jest on przeznaczyć kolejne 500 mln USD na pokrycie strat wynikających z finansowania sektora energetycznego. Kurs akcji instytucji zniżkował o około 4 proc.

 Na wartości traciły udziały western Digital, jednego z czołowych producentów pamięci masowych (dysków twardych). Rządowy regulator negatywnie odniósł się do inwestycji w amerykańskiego potentata przez chińską firmę Unisplendour. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Żywot bohatera wojennego

I słowo żywot jest tu adekwatne, ponieważ opowieść o...
News

Chopin polubił przesiadki

Lotnisko Chopina wprowadza...
News

Zgoda na CETA za późno, ale jest

Żeby zrozumieć...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Nadchodzi halloweenowa schizofrenia

Wielkimi krokami nadchodzi...
News

Absurdy raportu Doing Business 2017 a...

Według najnowszego raportu...
News

Budżetowe starcie zgodne z tradycją

W cieniu pierwszego...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu