pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Olejem z silnika palą w piecu

KUP LICENCJĘ
PAP
Pin It email print

Nawet 60 tys. ton zużytego oleju silnikowego rocznie jest spalane w zwykłych piecach. Większość w warsztatach samochodowych – alarmuje "Gazeta Wyborcza".

 

Według ekspertów olej przepracowany zastosowany jako paliwo w piecu nadmuchowym czy wodnym to katastrofa dla ludzi i środowiska. W trakcie spalania w piecach tych wytwarza się cała masa trucizn m.in. tlenek węgla czy metale ciężkie.

Spalenie tony zużytego oleju emituje do atmosfery 10 kg substancji szkodliwych. Jego kilogram - jak pisze "GW" - wystarcza, by niezdatne do picia stało się pięć milionów litrów wody.

W Polsce proceder spalania oleju silnikowego w zwykłych piecach kwitnie. Działacze Alarmu Smogowego postanowili złożyć zawiadomienie do UOKiK.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

nanader 2016-03-05

Nie lubię upolitycznienia GW ale to akurat jest problem który na pewno powinien być szeroko omawiany. Im szybciej rozwiążemy problem smogu zimą w miejscowościach bez cieplika, tym lepiej.

lol 2016-03-05

prawie każdy warsztat samochodowy tak robi w zimie

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu