pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Ropa zachęciła Wall Street do zwyżki

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Przy braku danych makro, uwaga inwestorów z amerykańskich giełd w całości niemal była skierowana na rynek surowcowy, gdzie ropa odbudowywała pozycję wspierając tym samym notowania akcji spółek energetycznych i materiałowych.

 

Poniedziałkowa sesja nie miała jednak spokojnego przebiegu, zaś indeksy w drugiej połowie dnia zeszły w czerwone rejony. I znów winę za to ponosiło czarne złoto, którego cena cofnęła się – choć obiektywnie trzeba stwierdzić, że jedynie nieznacznie - po osiągnięciu wcześniej dziennego maksimum.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zyskał jednak 0,40 proc. zaś wskaźnik szerokiego rynku S&P500 „zdrożał” o 0,09 proc. Ta sztuka nie powiodła się technologicznemu Nasdaqowi, który spadł o 0,19 proc.  

Ewentualny większy zapał do zakupów akcji tłumił niedzielny raport Banku Rozliczeń Międzynarodowych
(BIS), w którym ostrzeżono przed nadciągająca burzą nad światową gospodarkę. Ekonomiści instytucji stwierdzili, że banki centralne wyczerpały już swoje narzędzia i sprowadziły na globalną ekonomię poważne i nie do końca możliwe do przewidzenia ryzyko związane ujemnymi stopami procentowymi. Tymczasem – jak powszechnie się oczekuje – podczas najbliższego, czwartkowego posiedzenia władze Europejskiego Banku Centralnego prawdopodobnie jeszcze głębiej zepchną stawki pod kreskę.

 

Rosła wycena akcji koncernu DuPont. Aprecjacja była wynikiem medialnych spekulacji, że niemiecki rywal BASF przygotowuje kontrofertę przejęcia amerykańskiej firmy. Pod koniec minionego roku DuPont zgodził się na połączenie z lokalnym konkurentem, Dow Chemical.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Sztuka życia i śmierci wg młodych

„Burn, burn, burn” to...
News

436 mln zł na inwestycje w polskie startupy

Od kilku lat modnym...
News

Ważny sprawdzian dla Donalda Tuska

Losy CETA będą ważnym...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Snajper 3 nie rzuci świata na kolana  

Snajper 3 to nasza...
News

VI Konferencja Rada Nadzorcza, czyli...

Dlaczego nadzór...
News

Za co klient zapłaci

Seria: Krytycznie Ważne Informacje cz. 003
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu