pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Idea Bank sprzedał GetBack za 825 mln zł

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, spółka ze stajni Leszka Czarneckiego dostanie pokaźny zastrzyk gotówki

 

Notowania

PB Czarnecki, GETIN

Getin International, spółka zależna Idea Banku, poinformował po zamknięciu sesji o podpisaniu umowy sprzedaży spółki GetBack.

O rychłej finalizacji procesu sprzedaży napisaliśmy we wtorkowym „Pulsie Biznesu”. Idea Bank dostanie pokaźny zastrzyk gotówki – 825 mln zł, co również jest zgodne z naszymi nieoficjalnymi informacjami.

Kupującym jest spółka Emest Investments, wehikuł inwestycyjny którym często posługują się fundusze inwestycyjne przy akwizycjach spółek portfelowych. Przez kilka ostatnich tygodni na rynku mówiono że wyłączność na negocjacje w sprawie kupna akcji GetBack ma fundusz private equity Abris.

Kupujący zapłaci 825 mln zł jednorazowo, w dniu przeniesienia własności, lub w dwóch transzach: 60 proc. w dniu zamknięcia, a 40 proc. – w ciągu kolejnych 18 miesięcy.

GetBack zajmuje się windykacją, wchodzi w skład grupy Idea Banku od połowy 2014 roku.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu