pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Samsung chce działać jak startup

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, AP
Pin It email print

Samsung Electronics, największy na świecie producent telefonów, chipów pamięci i telewizorów, chce zrezygnować z autorytarnej kultury korporacyjnej i zacząć działać jak startup.

 

W centrali południowokoreańskiego koncernu w Suwon odbyła się w czwartek uroczystość "Startup Samsung", podczas której ogłoszono, że pracownicy mają mniej polegać na hierarchicznej strukturze firmy, zaprzestać odbywania niepotrzebnych spotkań i nadmiernego przesiadywania w pracy. Pierwszym krokiem było podpisanie przez wszystkich menedżerów oświadczenia, w którym zobowiązali się zrezygnować z tradycyjnego, autorytarnego sposobu działania.

Samsung ogłosił, że w czerwcu poinformuje dokładnie o planach reorganizacji i wyeliminowania biurokratycznych bolączek. Spółka zapowiada, że nowy system urlopowy pozwoli pracownikom spędzać więcej czasu z rodziną i brać wolne na rozwój osobisty.

- Rozpoczęcie reformy kultury korporacyjnej oznacza, że będziemy szybciej reagować, zmierzać do kultury otwartej komunikacji i dążyć do innowacji jako spółka startupowa – głosi oświadczenie Samsunga.

Niektórzy analitycy mają wątpliwości dotyczące zmian planowanych w spółce.

- Korea Południowa na kulturę wojskową i bazującą na starszeństwie. Czy da się to wyeliminować po prostu przez usunięcie systemu rang w Samsungu? To się nigdy nie uda – twierdzi Kim Young-woo, analityk SK Securities.

Jego zdaniem, ogłoszone zmiany są jedynie preludium do zwolnień w spółce. Starsi pracownicy, którzy byli awansowani jedynie ze względu na czas przepracowany w firmie, zostaną zmuszeni do wcześniejszego odejścia z firmy. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Tak straszno, że aż śmieszno

Nicolas Winding Refn,...
News

Tabloidowa polityka PiS

Dwie okładki w taboidach, słowa „skandal” i „koryto+”...
News

Oddolny projekt V4 zaskoczy UE

Najmocniejsze spoiwo V4,...
News

Recykling to nie hasło PR

Od lat w Polsce mówimy o...
News

Dobra zmiana na razie popości

Zdumiewające jest...
News

Podwyżki dla władzy? Najpierw obetnijmy...

Czy da się podwyższyć...
News

Dobra zmiana sama się wyżywi

Wynagrodzenia wierchuszki...
News

Posłowie PiS zagonili rząd do matematyki

Od czego zaczęli wtorkowy...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu