pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Grzegorz Tobiszowski został pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa

KUP LICENCJĘ
ISBNews
Pin It email print

Premier Beata Szydło powołała wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, podało Ministerstwo Energii. Pełniący dotychczas tę funkcję Wojciech Kowalczyk zajmie się pionem analiz ekonomicznych i polityką właścicielską ministerstwa.

 

"Składając wniosek do pani premier uznałem, że zmiana na tym stanowisku posłuży doprecyzowaniu kompetencji kierownictwa resortu. Minister Grzegorz Tobiszowski, który prowadzi konsultacje ze stroną górniczą, będzie miał pełny zakres kompetencji w tej dziedzinie. Formuła finansowa Polskiej Grupy Górniczej jest już przygotowana, inwestorzy są w procesie, dlatego uznałem, że czas na nowe zadania dla ministra Wojciecha Kowalczyka" - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Zmiana organizacyjna związana jest z procesem powstawania struktury Ministerstwa Energii. Od 1 kwietnia 2016 r. do kompetencji resortu dojdą zadania związane z wykonywaniem nadzoru właścicielskiego nad spółkami energetycznymi, a w lipcu również nad spółkami gazowymi i paliwowymi, wyjaśniono.

W resorcie powstanie departament analiz ekonomicznych i polityki właścicielskiej, którego tworzeniem zajmie się, jako podsekretarz stanu, Wojciech Kowalczyk. Do jego kompetencji będą należeć także zadania z zakresu efektywności gospodarczej spółek Skarbu Państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Energii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

Czesław 2016-03-24

To już przykład kompletnego kretynizmu !!! Dzień wcześniej facet kładzie Eneę i Bogdankę na ponad 250 milionów złotych w trzy godziny jednym idiotycznym wystąpieniem9 Bogdankę na - 9,5 % !!!) , a na drugi dzień awansuje !!!

bbb 2016-03-24

Ten kompetentny inaczej spekulant kursami spółek giełdowych awansował już wczoraj ;-) Zmiana Kaszana w pełnej krasie.

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu