pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Cypr: porywacz samolotu poddał się i został zatrzymany

KUP LICENCJĘ
PAP
Pin It email print

Porywacz samolotu linii EgyptAir poddał się i wyszedł z podniesionymi rękoma z maszyny, która we wtorek wylądowała w Larnace na Cyprze - podała lokalna telewizja. Cypryjski rząd poinformował, że mężczyzna został zatrzymany.

 

Wcześniej samolot opuścili wszyscy przetrzymywani zakładnicy.

Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis oświadczył we wtorek, że porwanie samolotu linii EgyptAir, który wylądował na lotnisku w Larnace, nie jest związane z terroryzmem. 

Porywacz, przez egipskie media zidentyfikowany jako Ibrahim Abdel Tawwab Samaha, jest profesorem weterynarii na Uniwersytecie w Aleksandrii - wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej uczelni.

Według cypryjskich mediów na Cyprze mieszka była żona mężczyzny; porywacz miał wcześniej wyrzucić z samolotu adresowany do niej list, a także - jak poinformowały linie EgyptAir - zażądać spotkania z nią.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu