pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Gurria: trzeba zająć się stroną popytową

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Odejście od działań po stronie podażowej do działań wspierających popyt jest potrzebne, aby lepiej przeciwdziałać globalnemu zagrożeniu deflacją, uważa Angel Gurria, sekretarz generalny OECD.

 

Notowania

ECARD

Ludzie

Angel Gurria

- Brak popytu oznacza, że musimy zrobić coś po przeciwnej stronie. Skupialiśmy się na stronie podażowej przez wiele lat. Powinniśmy mieć obawy dotyczące deflacji – powiedział Gurria.

Poinformował, że Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju prognozuje globalny wzrost gospodarczy wysokości 3 proc. w tym roku.

- Inwestycje rosną o połowę wolniej niż powinny z powodu niepewności i kwestii dotyczących regulacji, a najbardziej z powodów finansowych; kredyty nie płyną – powiedział Gurria, podkreślając, że niezbędne jest przeprowadzenie strukturalnych reform. - Nie prognozujemy recesji, mówimy jedynie, że warunki są trudne – dodał.

Wśród ekonomistów rosną obawy, że ujemne stopy procentowe i programy ilościowego luzowania polityki pieniężnej mogą spowodować niezamierzone, uboczne efekty i banki centralne nie będą miały już żadnych instrumentów jeśli wzrost nadal będzie rozczarowujący.
 
- Brakuje już tych łatwych rozwiązań. Teraz musimy myśleć w średnim i długim terminie i znów zająć się fundamentami – powiedział Gurria.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

No taper!

Pomijając jeden globalny bank, wśród analityków...
News

Jednolity Plik Kontrolny i Konstytucja dla...

Rząd Prawa i...
News

Statystyki przeciw kalkulacjom władzy

Od 1 stycznia 2018 r....
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Hity ministra Tchórzewskiego

Minister Tchórzewski...
News

Korporacyjne zwierzęta w betonowej dżungli –...

Środa: słówko na dziś....
News

Niechby brexit się rozstrzygnął

W odróżnieniu od...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu