pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Gurria: trzeba zająć się stroną popytową

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Odejście od działań po stronie podażowej do działań wspierających popyt jest potrzebne, aby lepiej przeciwdziałać globalnemu zagrożeniu deflacją, uważa Angel Gurria, sekretarz generalny OECD.

 

Notowania

ECARD

Ludzie

Angel Gurria

- Brak popytu oznacza, że musimy zrobić coś po przeciwnej stronie. Skupialiśmy się na stronie podażowej przez wiele lat. Powinniśmy mieć obawy dotyczące deflacji – powiedział Gurria.

Poinformował, że Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju prognozuje globalny wzrost gospodarczy wysokości 3 proc. w tym roku.

- Inwestycje rosną o połowę wolniej niż powinny z powodu niepewności i kwestii dotyczących regulacji, a najbardziej z powodów finansowych; kredyty nie płyną – powiedział Gurria, podkreślając, że niezbędne jest przeprowadzenie strukturalnych reform. - Nie prognozujemy recesji, mówimy jedynie, że warunki są trudne – dodał.

Wśród ekonomistów rosną obawy, że ujemne stopy procentowe i programy ilościowego luzowania polityki pieniężnej mogą spowodować niezamierzone, uboczne efekty i banki centralne nie będą miały już żadnych instrumentów jeśli wzrost nadal będzie rozczarowujący.
 
- Brakuje już tych łatwych rozwiązań. Teraz musimy myśleć w średnim i długim terminie i znów zająć się fundamentami – powiedział Gurria.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Tak straszno, że aż śmieszno

Nicolas Winding Refn,...
News

Tabloidowa polityka PiS

Dwie okładki w taboidach, słowa „skandal” i „koryto+”...
News

Oddolny projekt V4 zaskoczy UE

Najmocniejsze spoiwo V4,...
News

Recykling to nie hasło PR

Od lat w Polsce mówimy o...
News

Dobra zmiana na razie popości

Zdumiewające jest...
News

Podwyżki dla władzy? Najpierw obetnijmy...

Czy da się podwyższyć...
News

Dobra zmiana sama się wyżywi

Wynagrodzenia wierchuszki...
News

Posłowie PiS zagonili rząd do matematyki

Od czego zaczęli wtorkowy...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu