pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Tiger chwali się ciosem w FoodCare

KUP LICENCJĘ
Michalina Szczepańska
Pin It email print

Liczby procesów pomiędzy Dariuszem Tigerem Michalczewskim, a firmą FoodCare należącą do Wiesława Włodarskiego o energetyk Tiger nie sposób zliczyć. Były bokser właśnie ogłosił kolejną wygraną.

 

 „Dziś po prawie pięciu latach trwania procesu Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok dotyczący tego, kto ma prawo do oznaczenia Tiger. Sąd jednoznacznie potwierdził swoim wyrokiem, że prawo do oznaczenia Tiger ma Dariusz Tiger Michalczewski (...) i podtrzymał w mocy wcześniejsze postanowienia zakazujące firmie FoodCare sprzedaży i reklamy napojów energetycznych z oznaczeniem Tiger” – czytamy w komunikacie wydanym przez należącą do Dariusza Michalczewskiego Fundację Równe Szanse.

Komentarza zarządu FoodCare nie udało nam się na razie zdobyć. Michalczewski uważa wyrok za istotny zwłaszcza w kontekście złożonego przez siebie pozwu przeciwko FoodCare o o zapłatę odszkodowania w wysokości prawie 22 milionów zł za – jak określa – „bezprawne korzystanie z oznaczenia Tiger po rozwiązaniu umowy licencyjnej”.

Energetyki dodają obu stronom siły przed sądami od 2008 r. Wówczas Dariusz Michalczewski złożył pozew przeciwko FoodCare. Współpraca zaczęła się pięć lat wcześniej, gdy sportowiec udzielił swojego wizerunku na napojach energetyzujących w zamian za procent przychodów z ich sprzedaży.

Po wybuchu sporu z FoodCare Michalczewski rozwiązał umowę i dogadał się w 2010 r. z Grupą Maspex Wadowice, która wprowadziła energetyk Tiger do swojego portfolio. FoodCare wcześniej wypuścił na rynek Black Tigera, którego później zastąpił Black stając się dość szybko liderem rynku energetyków.

Kolejne zarzuty Michalczewskiego FoodCare uznawał do tej pory za bezzasadne i sugerował, że drugą stronę sporu boli pozycja nowego energetyku spółki.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

4 Komentarze

SLUPSZCZANIN 2016-03-29

PANIE DARIUSZU...CZAS NAJWYZSZY SPELNIC SWOJA OBIETNICE....wybudowac hale bokserska w słupsku przy ulicy ogrodowej...TEREN DOSTAL PAN OD MIASTA A BUDOWE UZALEZNIAL OD WYGRANIA PROCESU WIEC DO BOJU...

eric 2016-03-29

Walkę wygrał, wojnę przegrał. Tiger niegdyś był marką nr 1, obecnie marką najlepiej sprzedającą się jest Tiger Włodarskiego !!! I kto Panie Darku wygrał ???

pomorzanin 2016-03-30

jakbyscie widzieli Tigera jak sie zachowywal na impreachw Gdansku to byscie mu tak nie kibicowali... Prosty gosc ktoremu los podarowal ponad przecietne pieniadze z ktorymi nie wie za bardzo co zrobic. Jedyne co mi w nim zaimponowalo to ze wrocil z niemiec do polski z pieniedzmi i tu je wydaje.

Do 2016-03-30

Eryk! Myśl trochę? A! Powstrzymuje są się bo jesteś tak jak większość polactwa wredny zazdrosny typem? Co miał Michalczewski wg ciebie zrobić? Odpuścić? No to byłby w tym samym lub gorszym miejscu niż dziś. Zresztą proces nie toczy się o pozycję lidera na rynku tego świństwa. Tylko o pieniądze. Jeśli Tiger jest przegrsny to FC jest wygrane? Ładne zwycięstwo stracić tyle baniek. I anlogicznie. Gdyby DM nie wytoczl procesu to FC byłoby dziś w lepszej sytuacji czy gorszej? No skoro są zwycięzcami...

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Giełda (byk i niedźwiedź)

Środa: słówko na dziś....
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu