pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rosja wróci do sprzedaży walut z Funduszu Rezerw

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Rosyjskie Ministerstwo Finansów może w sierpniu wznowić sprzedaży walut obcych z krajowego Funduszu Rezerw w celu sfinansowania luki fiskalnej, donosi Reuters powołując się na agencję Interfax

 

Tagi

Rosja, Waluty

Notowania

ropa brent

Niskie ceny ropy powodują, że Rosja musi w trudniejszych okresach sięgać po zapasy walut obcych, by mieć środki na sfinansowanie wydatków budżetowych,. 

Resort zamierza pozyskać około 2,2 bln rubli, z czego większość w grudniu, który dla budżetu jest najgorszym okresem – stwierdził Maxim Oreszkin, wiceminister finansów.

Sprzedaż walut z funduszu nie ma bezpośredniego wpływu na rynek forex, gdyż odbywa się pomięzy ministerstwem finansów a bankiem centralnym.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu