pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rosja znów zwiększyła wydobycie ropy

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Wydobycie ropy naftowej w Rosji wzrosło w lipcu 2016 r. o 1,8 proc. Tym samym okres zwyżki liczonej rok do roku zwiększył się do 24 kolejnych miesięcy, donosi Bloomberg.

 

Notowania

ropa brent

W ujęciu ilościowym produkcja surowca podskoczyła do 10,85 mln baryłek dziennie, wynika z danych zaprezentowanych przez CDU-TEK, jednostkę podległą rosyjskiemu ministerstwu energii. Lipcowe wydobycie zbliżyło się do rekordowego w postsowieckiej Rosji, które ustanowione zostało w styczniu bieżącego roku na poziomie 10,91 mln baryłek dziennie.

Eksport surowca zwiększył się w minionym miesiącu o 4,7 proc. do 5,28 mln baryłek w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. W stosunku do czerwca odnotowano jednak spadek rzędu 3,2 proc.  

Prognoza banku Goldman Sachs Group zakłada, że do 2018 r. produkcja ropy w Rosji zwiększy się do 11,65 mln baryłek dziennie. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

asd 2016-08-02

jak chcą przetrwać to musza być jak stacja benzynowa, choć pewnie pamiętacie te kilka miesięcy temu uzgodnione rzekomo z arabia ograniczenie wydobycia buchacha ...... myśleli ze na sztuczny miod misia złapia.

niepelnosprawny,org 2016-08-02

najwyzsza od blisko 100 lat produkcja ropy, otwarcie iranu, wzrost produkcji Libii, otwarcie nowych szybów ropy w usa, zawarte na lata tanie kontrakty iranu z europą (kilka państw), kończący sie sezon na ropę w stanach - to wszystko sprawi, że ropa za niedługo bedzie najtańsza od wielu lat - nawet naście dolarów, nie mowiąc o tym, że wchodza nowe technologie zastepujace ropę - auta elektryczne (znacznie lepsze od konwencjonalnych) i reszta motoryzacji... maszyny, autostady elektryczne np. w Szwecji... energia elektryczna solarna (ze słońca)...

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu