pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Bawaria pozywa Volkswagena

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Władze niemieckiego landu Bawaria pozwą koncern Volkswagen za szkody spowodowane przez skandal związany z fałszowanie danych o emisji spalin w silnikach diesla, donosi Reuters, powołując się na lokalne ministerstwo finansów.

 

Notowania

dolar

Bawarski państwowy fundusz emerytalny dla urzędników stracił bowiem przynajmniej 783,58 tys. USD po tym jak wycena akcji Volkswagena zapikowała w reakcji na ujawnioną 18 września 2015 r. informację, że producent samochodów wprowadzał w błąd poprzez fałszowanie wyników testów amerykańskiego nadzorcę.

Bawaria, która jest miejscem siedzib takich firm jak choćby BMW, Siemens czy Allianz będzie pierwszym z 16 niemieckich krajów federalnych, który podjął prawne działania przeciwko koncernowi Volkswagen w związku z aferą spalinową.

Według agencji DPA, fundusz złoży pozew przeciwko producentowi we wrześniu w regionalnym sądzie w Braunschweig w pobliżu kwatery głównej Volkswagena mieszczącej się w Wolfsburgu.

Tymczasem we wtorek rano na rynek dotarła informacja, że władze Korei Południowej zawiesiły sprzedaż aut marki VW i nałożyły na firmę wysokie grzywny (czytaj>>VW zablokowany w Południowej Korei)

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

asd 2016-08-02

spoko, przedstawiajacy się na pb.pl jako czerwony ktoś tam wezmie to na swoja klate w końcu skoro Polacy nie maja swojego koncernu samochodowego to solidarnie powinni pokryc te straty razem z VW ...

Hagen 2016-08-02

asd - o czym ty człowieku piszesz ? Kto się domaga pokrycia strat przez Polaków - litości !

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu