pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rosja: PMI dla usług podskoczył najmocniej od ponad trzech lat

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Rosyjski sektor usługowy rósł w lipcu 2016 r. mocniej niż zakładały prognozy. Dynamika zwyżki była najwyższa od ponad trzech lat, donosi Bloomberg. Po raz pierwszy od grudnia 2014 r. nowe przedsięwzięcia zmusiły spółki do zatrudnienia większej liczby pracowników.

 

Rosyjski indeks aktywności w sektorze usług wzrósł do 55 z 53,8 w czerwcu, wynika z danych zaprezentowanych przez firmę Markit. To rezultat lepszy od wszystkich prognoz zbieranych  przez Bloomberg, których mediana zakładała spadek wskaźnika do poziomu 52,9. 

Stabilizacja zmówień zakończyła 5 ½ -letni okres spadku i przyczyniła się do ponownego wzrostu liczby miejsc pracy oraz wzrostu zaufania biznesu – ocenia Samuel Agass, ekonomista Markit. Dodaje, że „…wzrost prawdopodobnie utrzyma się w ciągu najbliższych miesięcy i nadal będzie wspierać całościowe ożywienie w sektorze prywatnym w Rosji".

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu