pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Ryzyko bankructwa Rosji najniższe od zaognienia na Ukrainie

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Koszt ubezpieczenia się od niewypłacalności Rosji spadł do trzytygodniowego minimum. To skutek osłabienia napięcia na Ukrainie.

 

Notowania

euro, ropa brent, dolar

Pięcioletni swap ryzyka niewypłacalności (CDS) Rosji spadł o 6 pkt bazowych w tym tygodniu do 22 i jest najniższy od 10 sierpnia, kiedy prezydent Władimir Putin zapowiedział reakcję na śmierć dwóch rosyjskich żołnierzy na Krymie i oskarżył Ukrainę o terroryzm.

Piotr Matys, strateg walutowy Rabobanku w Londynie powiedział, że inwestorzy są zadowoleni z oznak, że Rosja szuka możliwości zakończenia izolacji spowodowanej przez sankcje nałożone przez Unię Europejską i USA. 

- Biorąc pod uwagę ostatni spadek napięcia w relacjach między Ukrainą i Rosją, każdy znak dalszego łagodzenia sytuacji będzie pozytywny dla rubla – powiedział Matys.

Jego zdaniem rubel może umocnić się do 65,1653 za dolara, chyba że nastąpi będzie „przekonujące” odbicie ceny ropy. Obecnie rubel notowany jest po 65,3039 za dolara.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu