pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rosja: zamrożenie wydobycia ropy nie jest potrzebne

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Rosja nie widzi potrzeby rozmów z innymi dużymi eksporterami w sprawie zamrożenia wydobycia kiedy cena baryłki wynosi około 50 USD, poinformowało Ministerstwo Energii w Moskwie.

 

Tagi

Ropa, Rosja

Notowania

OPENNET, ropa brent, dolar

Minister Aleksander Nowak powiedział, że jeśli cena ropy spadnie Rosja rozważy wznowienie rozmów.

Deklaracja Rosji pojawia się przed spotkaniem producentów ropy w Algierze we wrześniu podczas którego ma zapaść decyzja w sprawie ewentualnego zamrożenia wydobycia.

Minister Nowak będzie uczestniczyć w Międzynarodowym Forum Energetycznym, w którym wezmą udział przedstawiciele 73 krajów. Rozpocznie się ono 26 września. Rosyjskie Ministerstwo Energii nie odniosło się do pytań, czy Nowak będzie uczestniczył w nieformalnych rozmowach z Arabią Saudyjska i przedstawicielami innych państw z OPEC.

Ropa WTI notowana jest obecnie po 44,62 USD, a Brent po 46,71 USD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu