pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

de Maiziere: nie powtórzy się masowy napływ migrantów w Niemczech

KUP LICENCJĘ
PAP
Pin It email print

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere oświadczył w środę, że nie spodziewa się, by powtórzyć się miała sytuacja z ubiegłego roku, gdy Niemcy doświadczyły masowego napływu migrantów. Opowiedział się za utrzymaniem kontroli granicznych.

 

Notowania

euro, frank

"Zgadzam się, że pod koniec lata i jesienią ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją" - powiedział de Maiziere podczas konferencji partii CSU w Bad Staffelstein w Bawarii. "Ta nadzwyczajna sytuacja nie powtórzy się, a będzie to możliwe tylko dzięki wspólnym wysiłkom na poziomie unijnym i narodowym" - dodał.

Partie chadeckie CSU i CDU kanclerz Angeli Merkel tworzą w Bundestagu jeden klub poselski i są trzonem koalicyjnego rządu, tworzonego z SPD. CSU ogranicza swoją działalność do Bawarii.

Między CSU i CDU od miesięcy dochodzi do sporów o to, jaka powinna być odpowiedź kraju na kryzys migracyjny. CSU domaga się wyznaczenia rocznego pułapu 220 tys. przyjmowanych migrantów, ale na takie rozwiązanie nie zgadza się Merkel.

De Maiziere oświadczył również, że chce, by kontrole na granicy niemiecko-austriackiej zostały utrzymane po upływie ustalonego terminu, wypadającego w połowie listopada.

Szef ministerstwa spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann powiedział w środę, że pozostanie przy kontrolach granicznych po połowie listopada jest konieczne, chyba że dojdzie do znaczącej poprawy w ochronie granic zewnętrznych Unii Europejskiej.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad milion migrantów z zamiarem starania się o azyl. W tym roku - jak pod koniec sierpnia ocenił szef Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców Frank-Juergen Weise - kraj spodziewa się maksymalnie 250-300 tys. uchodźców.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu