pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Chińczycy szykują fuzję wartości 100 mld USD

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Chińskie państwowe spółki chemiczne Sinochem Group i ChemChina negocjują możliwość połączenia i stworzenia giganta o rocznych przychodach sięgających 100 mld USD, dowiedział się nieoficjalnie Reuters.

 

Notowania

dolar, CASPAR

Propozycja fuzji wyszła od rządu Chin, który chce zmniejszyć liczbę państwowych spółek poprzez stworzenie większych, bardziej konkurencyjnych globalnych graczy, twierdzą informatorzy agencji.

Podobno spółki rozpoczęły już wzajemne due diligence. 

Jeśli dojdzie do fuzji, będzie jedną z największych między chińskimi państwowymi spółkami. Wcześniej m.in. połączyły się spółki transportu morskiego tworząc
China Cosco Shipping, producenci taboru kolejowego stworzyli CNR-CSR, a ostatnio w branży stalowej doszło do fuzji Baosteel Group i Wuhan Steel .

Bazując na wynikach rocznych obu chińskich koncernów chemicznych, ich połączenie spowodowałoby, że niemiecki BASF straciłby tytuł największej pod względem sprzedaży firmy chemicznej na świecie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu