pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Acron nie zamierza sprzedać akcji Azotów

KUP LICENCJĘ
Marek Druś
Pin It email print

Rosyjski Acron nie planuje sprzedawać akcji polskich Azotów, informuje Reuters powołując się na rozmowę z szefem spółki.

 

Notowania

GRUPAAZOTY

- Mamy ten pakiet i trzymamy go – powiedział Aleksander Popow Reutersowi podczas konferencji Sberbank CIB Metals and Mining w Moskwie.

W sierpniu Puls Biznesu, a we wrześniu tego roku Reuters informowały, powołując się na anonimowe źródła, że Acron rozmawia z polskim resortem skarbu o sprzedaży akcji Grupy Azoty. 

Akron próbował kupić kontrolny pakiet Azotów Tarnów w 2012 roku, co zostało uznane za próbę wrogiego przejęcia. Obroną była fuzja z innymi kontrolowanymi przez państwo konkurentami i stworzenie Grupy Azoty. Acron miał początkowo 13 proc. jej akcji, ale   w 2014 roku zwiększył zaangażowanie do 20 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu